Close

Magyar Termék Nagydíj és Klímabarát termék nívódíj a Rudas Fürdőnek

A Rudas Gyógyfürdő és Uszoda a Magyar Termék Nagydíj mellett kiérdemelte a Klímabarát Termék Nívódíjat is, ez utóbbit a megújuló energia hasznosítását is lehetővé tevő 2014. évi beruházásának elismeréseként.

A Rudas évente több mint 250 000 vendéget fogad. A mai fürdő központja, a törökfürdő, a XVI. században a török uralom idején alakult ki. A kupola alatti medencetér oszlopos kialakítása ritkaságnak számít. A termálfürdőt 1936-tól kizárólag férfiak látogathatták, de a 2005-ben befejezett felújítás óta erre már a hölgyeknek is lehetőség nyílik a keddi és a hétvégi társas napokon. Ebben a tekintetben a fürdő, Magyarországon egyedülálló módon kötényes fürdőzéssel várja vendégeit. Az uszoda vízhőfoka egyedülállóan magas, 29 °C-os.
2012-ben az üzemeltető a fürdő homlokzatát és tetőszerkezetét felújította, és ezzel a fürdő épülete a rangjának megfelelő vonzó külsejét visszanyerte. 2014-ben sor került a volt palackozó üzem fürdőhöz való csatolására és egy exkluzív wellness részleg kialakítására. A beruházás során a földszinti medencetérben két közepes méretű és két kisebb medence került kialakításra. Az emeleten egy, az utcáról is megközelíthető étterem várja a vendégeket. A tetőteraszon napozóterasz és panorámamedence üzemel – ez utóbbi Budapest legszebb panorámájú medencéje. A fejlesztések lezárásaként 2014. december óta üzemel az új szaunavilág, melyben különböző szaunák (finn szauna, aromakabin, bioszauna, élményzuhany) teszik teljessé a fürdőzés élményét.
A bővítéssel egy időben valósult meg a megújuló energia hasznosítását is lehetővé tevő projekt. Ennek keretében a régi 20, illetve 30 éves kazánokat új, korszerű, hővisszanyerőkkel kiegészített kazánokra cserélték, amelyek alkalmazásával további energiamegtakarítás érhető el. A projekt másik eleme hőszivattyúk beépítése volt, mivel a fürdő terápiás medencéi töltő-ürítő rendszerrel üzemelnek, az így elfolyó medencevizek hőtartalma korábban nem hasznosult. A hőszivattyúknak köszönhetően a rendszer az eddig a Dunába eresztett, 30 fok körüli használt víz helyett jelenleg kb. 10 fokos vizet enged a folyóba, az így visszanyert energiával fűtve a teljes új részt, valamint a régi szárny jelentős részét. A beruházások megvalósításával csökkent a fürdő energiafogyasztása és működési költségei, továbbá a tevékenységéből eredő környezetterhelés.
Az évszázados hagyományokkal rendelkező gyógyfürdő 2013 márciusában vehette át a Magyar Fürdősszövetség ötcsillagos minősítését. 2015 áprilisában a Rudas Gyógyfürdő és Uszoda kapta meg elsőként a Nemzeti Tanúsító Védjegyet, amit 12 minősített fürdő 21 szolgáltatóegysége közül érdemelt ki.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top