Close

40 új mestert avattak Budapesten

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) 2011. március 30-án tíz szakmában közel 40 főnek adott díszes mesterlevelet, amely a szakma legmagasabb szintű rangját jelenti. Egyes szakmákban a vállalkozói igazolvány kiváltásának feltétele a mestervizsga megléte, így a mester cím a megrendelők számára is eleve biztosíték a színvonalas munkára. A BKIK a mesterképzés fejlesztésével igyekszik a rossz, színvonal alatti képzéseket és a kontárok működését megszűntetni a fővárosban.

A mestervizsga célja, hogy a szakmunkás a legmagasabb szintű szakmai elismertségét jelölő minősítést megszerezze. Nem csak saját szakmájukban szereznek naprakész tudást a résztvevők, de a vállalkozás indításához, működtetéséhez szükséges alapvető pénzügyi-, számviteli-, gazdasági információkkal, a tanulók gyakorlati képzéséhez, az alkalmazottak foglalkoztatásához nélkülözhetetlen ismeretekkel is felvérteződnek. A mestertanfolyamokon megszerzett tudás felér egy diplomával – mondta el Fekete Balázs, a BKIK Kézműipari Tagozatának elnöke.

A magas színvonalú képzés érdekében az Európai Uniós országok kamaráival és szakmai szervezeteivel is jó kapcsolatot ápolunk, így minél több szakembert igyekszünk határon túli tanulmányúthoz juttatni. Ennek köszönhetően a BKIK-nál mesteri címet megszerzők előtt a külföldi munkavállalás is egyszerűbbé válhat, hiszen a szaktudásuk bárhol a világban megállja a helyét.

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében lebonyolított képzéseket elvégző mesterek a mai napon ünnepélyes átadás keretében vehették át a mesterlevelüket a kamara és a vizsgabizottságok elnökeitől a BKIK székhelyén. Itt került átadásra a régi és új mestervizsga bizottsági elnökök és tagok részére a három évre szóló megbízólevél is.

A BKIK Mestervizsga Titkársága folyamatosan fogadja a mestervizsgára, felkészítő tanfolyamokra jelentkezőket.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top