Close

Egyedi album tiszteleg az olimpikonok előtt

A most megjelenő „Így nyertek ők” című album egyszerre szól jelenről, azaz olyan sportolókról, akiknek szurkolhatunk a mostani olimpián, és múltról is, hiszen korunk sporthőseit egykori, legendás olimpikonjainkkal állítja párba. Csabai Márk új könyvét pedig nem csak a világklasszis sportolóinkról szóló rövid és érdekes fejezetek teszik színessé, hanem korabeli újságcikkek, „Tudtad?” rovatok, és rengeteg kép biztosítja az élményszerű olvasást.

A magyar olimpikonok világszinten is a legkiemelkedőbbek közé tartoznak és most eljött az idő, hogy sporthőseinknek ismét szurkolhatunk, és figyelemmel kísérhetjük őket az olimpiai játékokon. Ráadásul kedvenceinket most nem csak az olimpián követhetjük nyomon, hanem az „Így nyertek ők” című kötetből is többet megtudhatunk róluk. Emellett pedig felidézhetjük az elmúlt évtizedek leghangosabb magyar olimpiai sikereit, valamint kiemelkedő atlétáink lebilincselő, megpróbáltatásokkal teli életútját.
„Az volt a célom, hogy ne egy száraz, tényekkel teli, szakmai kötetet hozzak létre, hanem egy szórakoztató, látványos albumot. Az „Így nyertek ők” gyakorlatilag egy könnyed olvasmány teletűzdelve sportolóinkról szóló csupa érdekességgel, képpel, éremtáblázatokkal és archív cikkekkel. Mielőtt a könyv megírásának nekifogtam, számos lexikont és kötetet beszereztem, és állíthatom, hogy először született olyan írás, ami nem egy tematikus vagy lexikonszerű sportolói lista alapján készült, hanem szubjektív módon választottuk ki, hogy mely sportolók kerüljenek a könyvbe és kiknek az életútja között vonjunk párhuzamot” – mesélte a szerző, Csabai Márk.
A kötet ugyanis a legendás sportolókat hasonlítja össze korunk azon sporthőseivel, akik a nyomukban járnak és egyszer jó eséllyel szintén legendákká válnak majd. Az albumban a sportolói életutakon túl számos érdekességekre is fény derül, mint például olyanokra, hogy Egerszegi Krisztina úszókarrierje szinte véletlenül kezdődött, vagy hogy miben tartja Hosszú Katinka otthon az érmeit, vagy éppen az, hogy Milák Kristóf, aki a 200 pillangó korszakos világcsúcstartója, valójában milyen úszásnemben versenyzett először.
„Hogy ezt a rengeteg érdekességet összeszedjem, abban nagy segítségemre volt L. Pap István, a Nemzeti Sport vezető szerkesztője, aki már három évtizedet eltöltött a sportújságírói pályán. Számos olyan érdekesség köszönhető neki, amit máshol nem találtam volna meg.

Nyitókép: Álomgyár Kiadó

Shares
scroll to top