Már jó úton halad Miska, hiszen csütörtökön Pákozdon, a Katonai Emlékpark, Nemzeti Emlékhely területén lévő dombon kijelölték az őt mintázó szobor helyét, ahonnan már messziről hirdetheti a huszárok dicsőségét és egy igazi, magyarhoz méltó turisztikai látványossággá nőheti ki magát. A szobor alapkövét október 9-n ünnepség keretében helyezték el, a 11 méteres alkotás felállítását jövő év szeptemberében tervezik.
A családias légkörben csodálatos környezetben rendezett mai ünnepség apropója fent, a pákozdi domb tetején nyolc évvel korábbra nyúlik vissza. Akkor történt ugyanis, hogy néhányan Vlaszák Mihály ötlete nyomán, Roho Rohonczi István, a dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium rajztanára, kortárs képzőművész, illetve Vas János (Éremmester Kft.) elhatározták, megépítik a világ legnagyobb ólomkatonáját, s ha már magyar lesz az új Guinness-rekorder, legyen huszár!
Tették ezt azzal a céllal, hogy minél szélesebb körbe eljusson a híre: Miska eljusson a neki szánt helyre, egy pákozdi dombra, ahonnan már messziről hirdetheti a huszárok dicsőségét és egy igazi, magyarhoz méltó turisztikai látványossággá nője ki magát. Mert a magyar huszárok méltók arra, hogy vitézségük előtt tisztelegjen a világ s hogy mindamellett, hogy a legfontosabb a huszár hagyományok életben tartása és továbbvitele, egy remek szobor is megörökítse a magyar huszár alakját.
Ennek szellemében helyezték el az alapkövét a monumentális, Miska huszárként elhíresült alkotásnak. Ez alkalomból, az ünnepségen Vlaszák Mihály, Takács János, Pákozd polgármestere, Fucsku Sándor vezérőrnagy, az Összhaderőnemi Parancsnokság parancsnoka, dr. Görög István nyugalmazott ezredes, a pákozdi Katonai Emlékpark (KEMPP) ügyvezetője és dr. Molnár Krisztián, Fejér megye főjegyzője köszöntötte a megjelenteket és méltatta az esemény történelmi és turisztikai jelentőségét.
Mindannyian reményüket fejezték ki, hogy a szándék, amely a pákozdi helyszínen felállítandó 11 méteres Miska szobor felállítására irányul, jövő év szeptemberében megvalósul majd.
A résztvevők ezt jelképezve közösen felhúzták a Miska Huszár nevével ellátott zászlót a helyszínen.