Close

Milyen só alkalmas bioélelmiszer előállításra?

A só és a víz, amely alapvetően felelős ionháztartásunk egyensúlyban tartásáért. Mindkettő érdekes és nagyon sokszínű témakör. A vizek között mindent megtalálunk az ásványvizektől, az ionizáltakon keresztül a különböző funkcionális és tisztított vizekig.
A sóról annál kevesebbet tudunk. Az talán mindenkinek feltűnt, hogy ma már nem kell különböző házi praktikákhoz folyamodni, hogy ne álljon össze a só a tartóban. Vannak, akik arról is értesültek, hogy gond van az étkezési sóval, de mi  az igazság?
Alapvetően bányászott kősók és párlásból származó tengeri sók kaphatók a kereskedelemben. A szállítás megkönnyítése miatt ma már mindegyikbe nagy mennyiségű tapadás gátló anyagot tesznek. Ezek különböző kálium és cián tartalmú vegyületek, melyek jelenlétét általában fel sem tüntetik a csomagoláson, de élelmiszer adalékként engedélyezve állítólag nem mérgezőek.  
A probléma akkor kezdődik, ha valaki úgy dönt, hogy mégsem szeretne ilyen vegyszereket fogyasztani, akkor elkezdi keresni, hogy hol talál adalékmentes sót?!
A paletta azonnal leszűkül néhány speciális termékre. Egyik ilyen, az általunk is forgalmazott Parajdi adalékmentes bányasó. Nézzük, hogy a tisztaságán kívül miért is érdekes ez az ásvány?
Először is ez „atyáink sója”. Az erdélyi sóbányák legkeresettebb terméke, melyet őseink évszázadokig használtak. Igazi hazai íz. Másodsorban az ősi tengerekben keletkezett, így nem szennyeződött a modern ember mérgeivel. Kézzel bányásszák 300 méteres mélységben, így a legfinomabb minőség eléréséhez sem használnak vegyi módszereket. A tapadásgátlást egyszerűen légmentes, visszazárható csomagolással oldjuk meg, a végtermék pedig egy bioélelmiszer előállítására is alkalmas természetes só.

Kimérve minden hazánkban elérhető adalékmentes só kapható a KÖKI Terminál földszintjén lévő Termelői Bio-Áruházban

www.delpesti-biopiac.hu 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top