Szerdán délután kezdte „gördülő” demonstrációját a Magyar Rádió előtt a 13 közszolgálati szakszervezet tömörülése, hogy tiltakozzanak a közmédiumi dolgozók kirúgása ellen, és kifejezzék szolidaritásukat. A tüntetésről a Stop.hu tudósított.
A demonstrálók a hatás kedvéért egy koszorúval ékesített koporsót is elhelyeztek a Márványterem előtt, és csendben búcsúztatták a demokratikus közszolgálatiságot.
„Ez a narancs romlott!”, „Cenzorbán” és hasonló tartalmú transzparensekkel, szakszervezeti lobogókkal gyülekezett a nép a koporsó körül. Mint Nagy Navarro Balázs, a Közmédiumok Szakszervezeti Tanácsa (Közszat) elnöke a STOP-nak elmondta, a mai összejövetel a temetést szimbolizálja, tiltakozást a közmédiumokban minden független megnyilvánulás elhallgattatása miatt. A koporsót egy hétig minden nap elhelyezik a téren, hogy a céljaikkal egyetértők mécseseket vagy virágokat helyezhessenek el mellette. A tervek szerint egy hét múlva nagyszabású tömegdemonstráción nyomatékosítják tiltakozásukat és követeléseiket.
Nagy Navarro megköszönte a már kirúgott és majd kirúgandó kollégáknak, szakszervezeti tagoknak és rokonszenvezőknek, akik eljöttek demonstrálni, hogy nem hagyják magukat megfélemlíteni. A rendezvényen megjelent számos médiaszemélyiség, politikus és közszereplő, a teljesség igénye nélkül: Győrffy Miklós, Sándor Erzsi, Mesterházy Attila, Kovács László, Szanyi Tibor, Mécs Imre, Schiffer András, Föld S. Péter és Kulka János, de ott volt Hanti Vilmos, a Magyar Antifasiszták és Ellenállók Szövetségének elnöke is.
A megszólaltatott, és nevük elhallgatását kérő rádiósok reménytelennek látják a helyzetüket. Egy évtizedekig kulturális műsorokat szerkesztő negyvenes kolléganő nem számít rá, hogy belátható időn belül a médiában tud elhelyezkedni, leginkább a takarítás és mosogatás között ingadozik, valamiből el kell tartania két gyermekét. Egy másik kolléga még bizakodik, hogy az üzemi tanács tagjai még egy darabig védettséget élveznek. Egyes értesülések szerint a kormánypártok köreiben fölmerült, hogy akár visszamenőlegesen is változtatnának a saját maguk által korábban hozott szabályokon.
Néhány transzparens szövege angolul is szerepelt a molinókon, talán a demonstrációra várt külföldi tudósítók jobb eligazodását segítendő. Szerda délután az osztrák ORF Televízió forgatott a helyszínen. A kormányoldal nyilván a nemzetközi baloldal és a liberálisok ármánykodását vélelmezi a nyugati médiumok jelenléte mögött. Sokkal inkább arról van szó, hogy nálunk szerencsésebb országokban még létezik közszolgálati tájékoztatás. Hogy a magyar médiahelyzet aktuális történései hogyan kerülnek be a külföldi médiába, a következő napokban kiderül.