Close

Májusig csúszhat a kollektív szerződés megkötése a BKV-nál

A csütörtöki egyeztetés után se jutottak közelebb a megállapodáshoz a BKV vezetői és a szakszervezetek, így az új kollektív szerződés megkötése akár májusig is elcsúszhat – értesült az InfoRádió. 
 
Az InfoRádió értesülése szerint előfordulhat, hogy akár májusig sem kötnek új kollektív szerződést a BKV vezetése és a szakszervezetek. Ezt decemberben mondták fel.

Nemes Gábor, a Közlekedési Érdekvédelmi Körök Szövetségének alelnöke elmondta, hogy a csütörtöki egyeztetés után se jutottak közelebb a megállapodáshoz. „Elsősorban a tárgyalóasztalnál szeretnénk megállapodni, de mivel ez egyelőre nem vezet eredményre, olyan eszközökhöz nyúlunk, mint a jövő keddi demonstráció, amely a jogszerűség keretén belül van” – fogalmazott.
Nemes Gábor megerősítette, hogy továbbra is kérik az olyan takarékossági intézkedéseinek azonnali visszavonását, amelyek nem biztosítják a szabályos a munkakörülményeket. Várszegi Gyula vezérigazgatónak írt levelükben felhívják a figyelmet arra is: az, hogy a cég nem kötött új szerződést a takarításra, a munkavállalók egészségét veszélyeztetheti, valamint egyes munkahelyek azonnali bezárását vonhatja maga után. Követelik továbbá a biztonságos munkavégzés feltételeit, és a kollektív szerződés felmondása óta kialakult bizonytalan helyzet megoldását. 
A Közlekedési Érdekvédelmi Körök Szövetségének alelnöke kiemelte, hogy nem várhatnak májusig az új kollektív szerződés megkötésével. „Elérték, hogy a BKV ne menjen most azonnal csődbe, de ezek az intézkedések nem oldják meg a cég helyzetét” – fogalmazott.
Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke kiemelte, ha nem kötnek új megállapodást, akkor az egész vállalat működése veszélybe kerülhet. „A fő gond az, hogy a munkáltatónak nincs mozgástere, amíg a BKV finanszírozása rendezetlen. Nehéz helyzetben van a vezetés ahhoz, hogy bármilyen megállapodást megkössön, hiszen nem tudni, mi lesz a pénzügyi fedezet” – figyelmeztetett. 
Gyulás Attila elmondta: a keddi demonstrációval szeretnék elérni, hogy a tulajdonos főváros és a kormány minél előbb állapodjon meg és rendezzék a BKV helyzetét. „A BKV tulajdonosa és a kormány a vállalat munkavállalóit a maradékelv szerint kezeli. Valahol valami döntés születik majd arról, hogy mekkora finanszírozást kap a BKV. Megnézik, hogy ebből mennyi marad, és az jut majd a dolgozónak. Ezt szeretnénk elkerülni” – jelentette ki. 
Gulyás Attila szerint a jelenlegi körülmények között a tömegközlekedés nem lesz csábító az utasok számára.
InfoRádió/Szabó Gergő

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top