Egy a NASA tudósaiból álló csoport megpróbálja elérni, hogy a Plútót ismét bolygóként ismerjék el.
A csoport – amelyet Alan Stern vezet, aki a New Horizons projektet irányította – azt javasolja, hogy változtassák meg a bolygó definícióját. Ha jóváhagyják, felülírhatja a Nemzetközi Csillagászati Unió (IAU) korábbi döntését, amit egy évtizeddel ezelőtt hoztak, hogy lefokozzák a Plútót törpebolygóvá.
A Plútót 1930-ban fedezték fel és osztályozták bolygóként. Bolygó besorolását azért vesztette el, mert megjelentek más olyan objektumok, mint a Plútó, a nyolcadik bolygón, a Neptunuszon túl.
Stern csapata benyújtott egy indítványt az IAU-nak, annak a szervezetnek, amelynek feladata meghatározni és elnevezni a planetáris testeket. A tudósok, egyszerűen fogalmazva, azt javasolják, hogy újra meg kell határozni, hogy a bolygók „gömbölyű tárgyak az űrben, amelyek kisebbek, mint a csillagok”, ezáltal kizárva a fehér törpéket, a neutroncsillagokat és a fekete lyukakat a bolygó státuszból.
Az IAU 2006-ban helyezte hatályon kívül a Plútó bolygó státuszát. Stern csapata indítványukban azzal érvel, hogy a bolygó definíciója amit az IAU használ túlságosan szűk és csak tárgyakként kezeli a bolygókat amik a Napunk körül keringenek, ezért „idejétmúlt”.