Close

Szexualitást és tabutémákat boncolgató előadás érkezik a Trafóba

Budapest, 2014. szeptember 30., kedd (MTI) – Szexualitást és tabutémákat boncolgató előadás érkezik a Trafó Kortárs Művészetek Házába: a brit DV8 fizikai színházi társulat legújabb, John című produkcióját október 1. és 3. között nézhetik meg az érdeklődők.  

A társulat eredetileg pszichológiát tanult alapítója és művészeti vezetője, Lloyd Newson minden darabjában megalkuvás nélkül emeli színpadra a tabutémákat, kimozdítva a nézőket komfortzónájukból. Ezúttal ötven férfival készített mélyinterjút az életükről, szexről, szerelemről és egyéni küzdelmeikről – olvasható a Trafó által az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Ezekből a történetekből kerekedett ki az augusztus elején Ausztriában debütált John című produkció, amelyben a főszereplő különböző életszakaszaiba nyerhet betekintést a közönség: a rossz családi háttértől, a drogparadicsomon át a beteljesületlen szerelemig. Átlagos, hétköznapi történet bontakozik ki a színpadon, ami legalább annyira szól az életben maradás esélyeiről, mint a társadalmi környezetről. A produkció átjárás a dokumentumszínház, a fizikai színház és a tánc között.
A társulat sosem használ egyszerű színházi eszközöket, ám darabjaikból mégis természetesség sugárzik, ami a feldolgozott témákban való elmélyülésből adódik. A John című darabnak a hol szállodává, hol börtönné változó forgószínpad, valamint a hihetetlen fizikai és szellemi teljesítményt nyújtó szereplők a legmeghatározóbb elemei. Az előadást angol nyelven, magyar felirattal láthatja a Trafó közönsége. 
A bő negyedévszázados múltra visszatekintő DV8 a világ vezető fizikai színházi társulatai közé tartozik. Az ausztrál származású Lloyd Newson érdeklődésének középpontjában már az 1980-as és 1990-es években is olyan társadalmi kérdések álltak, mint a szexualitás, és ezen belül is a férfiasság – a maszkulin férfiideál – és a szexuálpolitika problematikája. 

Newson pszichológiai tanulmányokat végzett, majd ösztöndíjjal tanult a London Contemporary Dance Schoolban. Darabjait minden esetben meghatározza pszichoanalitikus látásmódja: hétköznapi történetekből építkezve láttat társadalmi jelenségeket és folyamatokat.  
A többszörös díjnyertes társulat számára a film is otthonos terep: táncfilmjeik olyan kérdésekre koncentrálnak, mint a homoszexualitás, a vallás és az antidepresszánsokkal elért boldogság. A DV8 korábban a Just for Show és a Can We Talk About This? című produkcióit hozta el a Trafóba.
MTI 
   

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top