Tűz ütött ki egy lakóházban hétfőn a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Pap községben; a lakásban egyedül élő, 40 év körüli férfit súlyos, életveszélyes égési sérülésekkel mentőhelikopter szállította kórházba – közölte a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság ügyeletese az MTI-vel.
Lukovics Zsolt tájékoztatása szerint a nyolcvan négyzetméteres ház egyik szobájában lévő berendezési tárgyak kaptak lángra egyelőre ismeretlen okból. A lakóházból – ahol nincs áram és gáz – az egy gázpalackot hoztak ki a tűzoltók.
A férfi az arcán és a nyakán szenvedett harmadfokú égési sérüléseket, a megégett légcsöve miatt lélegeztetésre szorult – közölte Pápai György, az Országos Mentőszolgálat regionális orvos igazgatója az MTI-vel. A sérültet mentőhelikopterrel a budapesti égési centrumba szállították.
A tűz okát szakértő bevonásával vizsgálják.
Pápai György közlése szerint a nyíregyházi kórház fogadta volna az életveszélyes sérültet, de a Budapestre szállítás mellett döntöttek, mivel az egészségügyi protokoll szerint az ilyen jellegű sérülteket egyből a fővárosba szállítják.
