Close

Lakástűzben szenvedett életveszélyes sérüléseket egy férfi Papon

Tűz ütött ki egy lakóházban hétfőn a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Pap községben; a lakásban egyedül élő, 40 év körüli férfit súlyos, életveszélyes égési sérülésekkel mentőhelikopter szállította kórházba – közölte a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság ügyeletese az MTI-vel.

    Lukovics Zsolt tájékoztatása szerint a nyolcvan négyzetméteres ház egyik szobájában lévő berendezési tárgyak kaptak lángra egyelőre ismeretlen okból. A lakóházból – ahol nincs áram és gáz – az egy gázpalackot hoztak ki a tűzoltók.
    A férfi az arcán és a nyakán szenvedett harmadfokú égési sérüléseket, a megégett légcsöve miatt lélegeztetésre szorult – közölte Pápai György, az Országos Mentőszolgálat regionális orvos igazgatója az MTI-vel. A sérültet mentőhelikopterrel a budapesti égési centrumba szállították.
    A tűz okát szakértő bevonásával vizsgálják.
    Pápai György közlése szerint a nyíregyházi kórház fogadta volna az életveszélyes sérültet, de a Budapestre szállítás mellett döntöttek, mivel az egészségügyi protokoll szerint az ilyen jellegű sérülteket egyből a fővárosba szállítják.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top