Close

Folyómentő Kézikönyvek

All-focus


A PET Kupa Egyesület, amely 2013 óta küzd a Tisza hulladék-szennyezettségének felszámolásáért bemutatta a Folyómentő Iskola Hálózat keretében készült tankönyvsorozatot. Az ELTE-TÓK Dísztermében tartott eseményen pedagógusok, környezeti nevelők és szakemberek gyűltek össze, hogy megismerjék a programot és saját iskoláikkal csatlakozzanak a Folyómentő Iskola Hálózathoz.

Az Európai Unió Erasmus+ programja által támogatott, 2023-ban indult Folyómentő Iskola Program (FMIP) célja, hogy elterjessze a folyóműveltséget és elősegítse a környezettudatos oktatást. A háromkötetes tankönyvsorozat és a kapcsolódó mesekönyv (PET Kalóz Hajónapló) segítségével az iskolák önállóan is beépíthetik a folyóvédelem témáját tanmenetükbe, interaktív és gyakorlati elemekkel gazdagítva az oktatást.
A témára hangolódásként a résztvevők egy online folyó- és műanyagműveltségi tesztet tölthettek ki. Ezt követően Dr. Molnár Attila Dávid, a PET Kupa társalapítója ismertette a folyó- és műanyagszennyezés globális kihívásait, valamint a PET Kupa eddigi eredményeit és a Folyómentő Iskola Hálózat jelentőségét.
Szöllősi-Sebestyén Zita, környezetvédelmi oktatás koordinátor bemutatta, hogyan illeszthetők be az új tankönyvek a tantervbe, és interaktív feladatokkal mutatta be a diákok számára is élményszerű kincskereső tevékenységet.
Bódiszné Hajnal Alíz, a Sárospataki Református Kollégium folyómentő pedagógusa gyakorlati példákon keresztül mutatta be, hogyan működik egy Folyómentő Iskola a mindennapokban, míg Vészity Kata, a PET Kupa szemléletformálási és oktatási csoportjának vezetője a citizen science (közösségi tudomány) oktatásban betöltött szerepéről tartott előadást és bemutatta a Be a Microscientist! névre hallgató programot.

Foto: PET Kupa Egyesület

A PET Kupa célja, hogy az FMIP-ben már részt vevő 10 iskola mellett további intézmények is bekapcsolódjanak a Folyómentő Iskola Hálózatba. A tankönyvek és a PET Kalóz Hajónapló digitálisan ingyenesen letölthetők a projekt honlapjáról, így minden iskola önállóan is belevághat a folyamatba: az első kötet befejezését petmatróz avatás, a másodikét petkalóz avatás zárja.
A rendezvény végén a Selfie Me fotózás pedig lehetőséget adott a résztvevőknek arra, hogy kipróbálják a petkalóz életérzést – és meg is örökítsék a különleges pillanatot.
További információ https://www.tisztatisza.eu
Videó az FMIP programról: https://vimeo.com/1060525047?share=copy
A hír forrása: PET Kupa Egyesület

0Shares
scroll to top