Close

Iposz: a kisvállalkozások döntő szerepet játszanak a foglalkoztatásban

Az Ipartestületek Országok Szövetsége elnöke a Magyar kézművesség napja ünnepségen szólalt fel. A kisvállalkozók mintegy 200 kézműipari szakmában vannak jelen.

A hazai kisvállalkozások döntő szerepet játszanak a foglalkoztatásban, a munkahelyteremtésben, a szakképzésben és az adóbevételek megteremtésében – mondta Németh László, az Ipartestületek Országok Szövetsége (Iposz) elnöke a Magyar kézművesség napja ünnepségen Budapesten.
A magyar kézműipar, a mikro-, kis- és családi vállalkozások országos érdekképviseletének vezetője ünnepi beszédében elmondta, hogy a kisvállalkozók mintegy 200 kézműipari szakmában vannak jelen, jó néhány közülük nemzetközi hírnévre tett szert, például a gasztronómia, a szépségipar, az építőipar, a művészi kézműipar területén.
Az ünnepségen megemlékeztek a közelmúltban elhunyt Pataki János cukrászmesterről, aki a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestületének elnökeként, az Iposz egykori alelnökeként az Érdi Ipartestület tiszteletbeli elnöke sokat tett az iparos társadalomért, a szakképzésért, szakmailag irányította a Magyarország Tortája és az Év Fagylaltja versenyeket.
Németh László ünnepi beszédében kiemelte: a magyar kézművesség az elmúlt időszakban annak köszönhette fennmaradását, hogy képes volt alkalmazkodni a körülményekhez, folyamatosan kereste az új utakat, átvette és továbbfejlesztette a legjobb külföldi tapasztalatokat.
„A magyar mesteremberek, iparosok, kézművesek által teremtett értékekre Európa és az egész világ előtt is joggal lehetünk büszkék” – mondta.
Az IPOSZ elnöke bejelentette, hogy jubileumi év veszi kezdetét a szövetségnél a Magyar kézművesség napjával annak megünneplésére, hogy a 130 évvel ezelőtt 1884-ben kihirdetett második ipartörvény az ipartestületeket nevezte meg az iparosság érdekvédelmi szervezetének. Az emlékezés jövő év szeptemberében egy újabb jubileummal, az IPOSZ 25 éves fennállásának évfordulójával zárul.
A Magyar kézművesség napján Viski József, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára a vidékfejlesztési lehetőségekről szólva elmondta, hogy a 2014-2020-as időszakban az uniós források felhasználásának középpontjában ennél a programnál is a gazdaságfejlesztés, a munkahelyteremtés, a helyi vállalkozások segítése kiemelt helyen szerepel, és ebben támogatási lehetőség jut a kézműveseknek, iparosoknak is.
Az ünnepségen Solti Gábor, az IPOSZ igazgatója ismertette az uniós támogatásban a szövetség közreműködésével Észak-Alföldön megvalósuló Jogpont+ Mini ingyenes jogsegély-szolgálat eredményeit.  A 2014 novemberében záruló program 23 kistelepülésen nyújt ingyenes szolgáltatást munkavállalóknak, munkaadóknak és a lakosságnak. A tavaly nyári indulás óta 3400 ügyfél kereste meg az irodákat leginkább családjog, munkajog, cégjog és közigazgatási jog témákban.
Az IPOSZ igazgatója hangsúlyozta, hogy bár a program az idén zárul, a tapasztalatok alapján célszerűnek látják a folytatást, mert a jogpontok hozzájárulnak a hátrányos helyzetben lévők jogbiztonságához.
Az ünnepségen köszöntötték a magyar kézműipari hagyományok őrzéséhez hozzájáruló újságírókat.
Forrás: MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top