Close

A kommunizmus áldozataira emlékeztek országszerte

Az Országgyűlés 2000. június 13-án nyilvánította február 25-ét a kommunizmus áldozatainak emléknapjává. 1947-ben ezen a napon tartóztatták le jogellenesen, majd hurcolták el a Szovjetunióba Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát.

Áder János köztársasági elnök és felesége a Hősök Falánál mécsesgyújtással, Orbán Viktor miniszterelnök az 1945-56 között kivégzettek emlékművénél tisztelgett a kommunista diktatúra áldozatainak emléke előtt. A központi megemlékezést a Terror Háza Múzeumban tartották.

A múzeumban rendhagyó történelemóra is volt, a kommunista diktatúra hétköznapjait pedig a kiállítótermek idézték fel. A látogatók közül sokan szeretteikre emlékeztek, akiket az elnyomó rezsim gyilkolt meg.

Horváth Miklós történész szerint az idősebbeknek inkább az a fontos, hogy valós képet kapjanak a saját múltjukról, a fiataloknak viszont azért kell tudniuk a kényszervallatásokról, a munkatáborokról, a kivégzésekről, az üldözésekről, hogy még egyszer ne fordulhassanak elő ezek a szörnyűségek.

„Felkeltjük a fiatalok érdeklődését, hogy vigyázzanak azokra a vívmányokra, amelyek között most élhetünk, és megtegyenek mindent annak érdekében, hogy ez ne történhessen meg újra” – nyilatkozta a Híradónak a hadtörténész.

Forrás: hirado.hu/MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top