Close

BL győztes a Barcelona

A Barcelona futball együttese lett a Bajnokok Ligájának győztese, miután a londoni Wembley Stadionban rendezett döntőben 3-1-re legyőzte a Manchester Unitedet. Ezzel a sikerével a katalán csapat története során negyedszer hódíthatta el a BL illetve a BEK trófeáját.

A két csapat 2009-es fináléjában szintén két góllal nyert a Barcelona, akkor 2-0 volt az eredmény, az idei siker annyiban különbözött hogy a végeredmény 3-1 lett a gránátvörös kék együttes javára. A Kassai Viktor által vezetett meccsen Pedro találatával szerzett vezetést a Barcelona, de Wayne Rooney még az első félidőben egyenlített. A második játékrészben Lionel Messi és David Villa lövéseivel a maga javára fordította a mérkőzést a Pep Guardiola által vezetett Barca, amely 1992, 2006 és 2009 után ismét felülhetett Európa trónjára. A Barcelona sikerével a spanyolok 13 diadallal immár egyedül vezetik a nemzetek rangsorát a legrangosabb európai kupasorozatban.
ÉRDEKESSÉGEK
– Xavi, Iniesta és Messi triója több jó passzt adott, mint a Manchester United csapata összesen (305:301)
– Lionel Messi beállított egy BL-rekordot: 18. gólját szerezte a küzdelemsorozat egyenes kieséses szakaszában, beérve Raúlt és Andrij Sevcsenkót.
– A Barcelona 19-szer kísérletezett kapura lövéssel, a Manchester United mindössze négyszer.
– Mostantól Spanyolország büszkélkedhet a legtöbb BEK/BL-győzelemmel, szám szerint tizenhárommal.