Close

Hanyag kezelés miatt nyomoz a rendőrség Gyöngyöspatán

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hanyag kezelés miatt nyomozást rendelt el kedden a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság a gyöngyöspatai önkormányzat gazdálkodása kapcsán – tájékoztatta a rendőrség az MTI-t.

    A nyomozást azt követően rendelték el, hogy hétfőn megérkezett az Állami Számvevőszék feljelentése a főkapitányság bűnügyi osztályára – közölte Lázár Levente, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.
    Az Állami Számvevőszék kedden közleményben tájékoztatta az MTI-t arról, hogy elvégezte Gyöngyöspata önkormányzata 2011. évi gazdálkodási rendszerének ellenőrzését, és a helyszíni vizsgálat által feltárt tények – az önkormányzat által nonprofit szervezeteknek, egyházaknak és egyéb vállalkozásoknak céljelleggel nyújtott támogatások kapcsán – megalapozzák a büntető törvénykönyvben szereplő hanyag kezelés gyanúját. Erre az esetre az Állami Számvevőszékről szóló törvény az illetékes nyomozó hatóság haladéktalan megkeresését írja elő.
    Az Állami Számvevőszék jogi támogató osztálya különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hanyag kezelés elkövetésének gyanúja miatt feljelentést tett a Heves Megyei Rendőr-főkapitányságon.
    Juhász Oszkár, a község július 17-én megválasztott jobbikos polgármestere az MTI-nek elmondta: kifejezetten örül annak, hogy végre elkezdődött a „rendcsinálás” Gyöngyöspatán is.
    Biztos abban – folytatta -, hogy személy szerint sem ő, sem egyetlen Jobbik-tag nem érintett az ügyben, ugyanis a korábbi időszakban az önkormányzatnak nem volt jobbikos tagja vagy vezetője, illetve jobbikos dolgozója.
    Közlése szerint hivatalos tájékoztatást az ÁSZ-tól egyelőre nem kaptak, és ha ez rendelkezésükre áll, akkor tesznek részletes nyilatkozatot.
    Arra is kitért, hogy tudomása szerint a feltárt visszásságok a 2007 és 2011 első negyedéve közötti időszakban történtek, illetve erre az időszakra irányult az ÁSZ vizsgálata.
    A nyomozás megindulása esetén minden támogatást megadnak az eljáráshoz – hangsúlyozta Juhász Oszkár. Kifejezte reményét, hogy a hatóság minél előbb megtalálja a felelősöket.
    A vizsgált időszakban három független faluvezető állt a település élén. Molnár József  2010. április 30-án bekövetkezett halála után ügyvivőként Paziczki László irányította az önkormányzatot, majd a 2010 októberi választások után Tábi László. Ő az idén áprilisban mondott le egészségi okokra hivatkozva, de nem cáfolta, hogy döntésében közrejátszottak a faluban történtek, a roma és a nem roma lakosság egy része között kialakult etnikai jellegű ellentét.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top