Close

16 milliárd forint fejlesztés a XIII. kerületben

A XIII. kerületi Önkormányzat Képviselő-testülete 2007-ben fogadta el az intézményhálózat 10 éves felújítási programját. A 2011. februári ülésén értékelve az eddigi teljesítést megállapította, hogy a fejlesztési, felújítási program eredményes volt, lehetővé tette a műszaki és szakmai igényeknek megfelelő tervezést.

A terv összeállításánál elsőbbséget élvezett az élet- és balesetveszély elhárítás, az akadálymentesítés, az üzemeltetési költségek csökkentése, az energiatakarékosság. Fejlesztésre az elmúlt 4 évben, egyedülállóan, közel 16 milliárd forintot fordított az önkormányzat. Két teljes körű felújítás nívódíjat kapott, de a többi új építkezésre is büszke a kerület.

A fejlesztések közül kiemelkedett:

Angyalkert Tagóvoda (kivitelezési éve: 2007-2008.), költsége közel 250 millió Ft A kerület 100 éves védett épülete. A rekonstrukció során az intézmény teljesen megújult, ugyanakkor sikerült megőrizni az épület hagyományos megjelenését.

Révész utcai Orvosi rendelő (2009.), költsége 587 millió Ft Az orvosi rendelő Nívó-díjat kapott. A régi elavult épület helyére egy teljes egészében új épület készült. Fővárosi regionális feladatokat is ellát, melyet több kerület is igénybe vesz.

Eötvös József Általános Iskola (2007-2010.), költsége 642 millió Ft A Futár utca kétszintes, 400 fős iskolája teljesen megújult. Udvarán egy közel 1000 m2-es műfüves futballpálya épült, kerítéssel, világítással. Az energiatakarékosság követelményeinek megfelelő burkolattal az iskola új arculatot kapott.

Angyalföldi Sportközpont fő- és csarnoképület (2010.), költsége több mint 1,2 milliárd Ft. A régi Láng Sport telep teljes rekonstrukciója során két új csarnokkal, négy squash pályával, szállodai vendégszobákkal, 8 öltözővel és étteremmel bővült.

Váci út 88-90. sz. (Visegrádi köz) óvoda és bölcsőde (2010), költsége több mint 800 millió Ft. A gazdaságos felújításra alkalmatlan épület helyett épült bölcsőde 56, az óvoda 75 férőhelyes. Az intézmények belsőépítészete, eszköz felszereltsége a szakma és a használók szerint is Budapest talán legmodernebb, példaértékű intézménye.

Pannónia Általános Iskola
(2008-2009.) költsége 2 milliárd 630 millió Ft Az iskola a kerület védett épülete, fennállásának 100. évfordulójára készült el. A rekonstrukció tervei és a kivitelezés is Nívó-díjat kapott. Egy modern 3 szintes épülettel bővült, melyben egymás felett két szinten, Közép-Európában egyedülálló módon tornatermek épültek.

Bessenyei utca orvosi rendelő
(2010), költsége 126 millió Ft Az orvosi rendelő teljes felújítása során a külső homlokzatokra hőszigetelő vakolat került. A nyílászárók cseréje az érvényben lévő hőszigetelési szabványoknak megfelelően történt.

Napsugár Tagóvoda
(2007-2009.) költsége közel 160 millió, a Pitypang Óvoda (2010), költsége közel 370 millió Ft. A kerület demográfiai alakulását figyelembe véve volt szükség új óvodai férőhelyek kialakítására.

A teljes körű rekonstrukciókon kívül: 6 intézményi konyha újult meg; 8.500 m2-en homlokzati nyílászárót cseréltek a hőszigetelési előírásoknak megfelelően; 3 iskolában tornaterem újult meg; műfüves futballpályát kapott 5 intézmény.

A képviselő-testület állást foglalt, hogy az energiahordozók drasztikus drágulását figyelembe véve a továbbiakban is energiatakarékos és a környezetünket a lehetőség szerint legjobban megkímélő technológiák komplex kezelése szükséges. E szempont figyelembevételével készült el közel 30 intézmény energiaauditja, irányt mutatva az energiatakarékos, költséghatékony rendszerek kialakítására. Idén áprilisban befejeződik a Radnóti Miklós Művelődési Központ /RaM/ beruházása, szintén egyedülálló hűtő-fűtő berendezéssel.

2011-2017 között teljes felújítás valósul meg:

Zöld Ág Tagóvoda (Kárpát u. 25-29.) A kivitelezési munkák várhatóan márciusban megkezdődhetnek. Az intézmény új tornatermi szárnyat, az épület az elvárt hőszigetelési szabványoknak megfelelő új homlokzati hőszigetelő burkolatot, és új hőszigetelt üvegezésű nyílászárókat kap. A rekonstrukció tartalmazza az óvoda bútorzatának, kertjének, kerti játékainak felújítását, cseréjét is.

Madarász Tagóvoda (Madarász Viktor u. 3.) Az intézmény elektromosan, gépészetileg és építészetileg is felújításra szorul. A hőhidas szerkezetei energetikailag gazdaságtalanok, közlekedési rendszere bonyolult, az akadálymentes közlekedés kialakítására alkalmatlan. Az épület teljes belső struktúrája is átalakul a régi lépcsőházak elbontásával. A férőhelyek száma két csoportszobával (50 gyerek) bővül. A beruházás magába foglalja az óvoda bútorzatot, kerti játékokat és a kert felújítását is.

Vizafogó Tagiskola (Vizafogó stny. 2.) A tagiskola rekonstrukciója a tornatermi szárny felújításával 2010-ben kezdődött meg. A tervezésnél külön hangsúlyt kap az intézmény gazdaságos üzemeltetését biztosító energia – racionalizálási szempont.

Hunyadi Mátyás Általános Iskola (Karikás F. u. 3.) Az iskola felújítása a tornatermi szárnnyal 2009-ben megkezdődött. A „B” épületszárny felújítása 2012-ben valósul meg.

Ady Endre Gimnázium (Röppentyű u. 62.) A gimnázium teljes rekonstrukciója 2009-ben elkezdődött az energetikailag gazdaságtalan homlokzati nyílászárók cseréjével. A gimnázium energetikai rendszerénél –az önkormányzat határozott kérésére – a tervezők javaslatot tesznek megújuló energiaforrások (pl. napkollektorok, geotermikus energia) alkalmazására is.

Ének-zenei és Testnevelési Általános Iskola (Dózsa Gy. u. 136.) A kerület védett épülete, építészeti érték. Korábban felújításra került a tetőszerkezet és a belső udvar, befejeződött a homlokzati nyílászárók cseréje. Ez évben a pinceszint nedvesedési problémáját kell megoldani, megújul az iskola konyhája és étkezője. 2012-ben korszerűsítjük a tornatermet is. A kivitelezést több lépésben az építészeti értékeket megőrizve történik.

Csata Általános Iskola (Csata u. 20.) A kerület védett épülete. Eddig felújították a homlokzati nyílászárókat, a konyhát és az étkezőt. Nyárra a tornatermi vizesblokk készül el. 2015-ig az intézmény a többi védett épülethez hasonlóan és minőségben megújul.

A képviselő-testület a teljes felújításokon túl a többi intézményben is aktualizálta a részleges felújításokat, rekonstrukciókat és bővítéseket. Már 2011-ben mintegy 2 milliárd forintnyi korszerűsítés, felújítás fog megvalósulni.

 

Forrás: www.onkornet.hu

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top