A kilakoltatási moratórium április 15-éig van hatályban, azonban utána sem kerülhet egyetlen család sem utcára, azért, mert nem tudják fizetni a törlesztőrészleteket – hívta fel a figyelmet a fidesz.hu fórumán Szijjártó Péter.
Fotó: fidesz.hu
A miniszterelnök szóvivője Gyurcsány Ferenc pénteki blogbejegyzéséről szólva úgy fogalmazott, indokolt lenne a szerénység a részéről, azok után, hogy a Gyurcsány-korszakban a végletekig eladósították az országot. A készülő alkotmányról megtudhatták a fórumozók, hogy az Orbán-kormány olyan alaptörvényt szeretne, amely meg tudja védeni hazánkat attól, hogy bármikor megismétlődjön az elmúlt időszak legnagyobb politikai bűne, vagyis az ország eladósítása.
Gyurcsány Ferenc mai blogbejegyzésében Orbán Viktor felelősségét firtatja az államadósság kapcsán – hívta fel a figyelmet az egyik fórumozó. Szijjártó Péter válaszában úgy fogalmazott, Gyurcsány Ferenc továbbra sem képes feldolgozni, hogy a választók világossá tették, nem kérnek többet belőle. Véleménye szerint indokolt lenne a szerénység a részéről, azok után, hogy a Gyurcsány-korszakban a végletekig eladósították az országot. „Nyolc év alatt 12 ezer milliárd forinttal növelték meg az államadósságot, és a tönk szélére sodorták az országot. Gyurcsány Ferenc azt is elfelejti, hogy 1998 és 2002 között 53 százalékra csökkent az államadósság, majd 2010-re már 80 százalékra nőtt. Ennek okairól módja lesz Gyurcsány Ferencnek számot adni, hétfőn ugyanis megkezdheti munkáját az a parlamenti vizsgáló albizottság, melynek feladata annak kiderítése lesz, hogy vajon milyen okok és magánérdekek álltak az országot eladósító szocialista kormányzati döntések mögött” – írta a szóvivő.
A „Blincsbe” nicknevet választó fórumozó Gyurcsány Ferenc börtönbe kerülésének időpontját feszegette. A szóvivő ezzel kapcsolatosan leszögezte: Budai Gyula kormánybiztos hetente számol be újabb és újabb korrupciógyanús ügyekről, amelyek során a Gyurcsány-korszakban a közérdekek helyett magánérdekek érvényesültek. A szükséges feljelentéseket a kormánybiztos megteszi, és remélhetőleg minél előbb kiderül az igazság minden korábbi korrupciógyanús ügyben, akár Sukoró, akár a HM korábbi botrányai, akár a moszkvai ingatlan eladása ügyében.
Megkérdezzük az emberek véleményét
A készülő alkotmányról szóló kérdésekre reagálva Szijjártó rámutatott, a választók felhatalmazása alapján most Magyarország alkotmányos átszervezése zajlik, melynek keretében áprilisban szeretnék elfogadni Magyarország új és végleges alkotmányát. „Olyan alkotmányt szeretnénk, amely meg tudja védeni hazánkat attól, hogy bármikor megismétlődjön az elmúlt időszak legnagyobb politikai bűne, vagyis az ország eladósítása” – írta. Kitért arra is, hogy hazánk új és végleges alkotmányának elfogadását Nemzeti Konzultáció előzi meg. Arra is figyelmeztetett, ennek keretében mindenki, így Ön is kap egy kérdőívet, amelynek kitöltésével elmondhatja véleményét, hogy Ön szerint mi kerüljön bele az új alkotmányba.
Új munkahelyek, megőrzött lakások
Magyarország keleti régióinak leszakadásának megszüntetését firtató felvetésre reagálva Szijjártó Péter kijelentette: a kormány gazdaságpolitikájának fókuszában az államadósság elleni küzdelem és a munkahelyteremtés állnak. „Az a célunk, hogy tíz év alatt egymillió új, legális, adózó munkahelyet hozzunk létre. Ennek érdekében alakítottuk át az adórendszert, csökkentettük felére a kis- és közepes vállalkozások társasági adóját, töröltünk el tíz adófajtát, és csökkentettük radikálisan a vállalatok adminisztrációs és bürokratikus terheit” – olvasható a válasz.
Egy érdeklődő a kilakoltatási moratóriummal kapcsolatosan tette fel kérdését. Szijjártó Péter erre reagálva arra hívta fel a figyelmet, hogy április 15-éig hatályban van a jelenlegi szabályozás. „Utána sem kerülhet egyetlen család sem utcára, azért, mert nem tudják fizetni a törlesztőrészleteket. Ennek a pontos jogi szabályozásának előkészítése jelenleg is zajlik” – jegyezte meg.
Szóba került a médiatörvény megváltoztatásának kérdése is. Ezzel kapcsolatosan a miniszterelnök szóvivője arra emlékeztetett, ahogy azt korábban is ígérték, folyamatosan egyeztetnek az Európai Bizottsággal. Mint írta, a Bizottság olyan változtatásokat indítványozott, amelyek a törvény lényegét nem érintik, és a változtatások is egybeesnek az eredeti törvényhozói szándékkal.
Forrás: fidesz.hu