Befejeződött a Dráván a hajózásra kijelölt 128,4 kilométeres magyar-horvát közös szakaszon beágyazódott tuskók és felhagyott kőművek eltávolítása – közölte a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság az MTI-vel.
A magyar vízügyi hatóság horvát partnerével (Hrvatske vode) közösen, közel 300 ezer eurós támogatásból biztosította a hajózást veszélyeztető akadályok eltávolítását, így lehetővé téve a biztonságos vízi közlekedést – írták a projekt lezárásról tájékoztató közleményükben.
A Dráva medertisztításában együttműködő felek a Magyarország-Horvátország IPA Határokon Átnyúló Együttműködési Program 2007-2013 pályázat keretében a biztonságos vízi közlekedés, az idegenforgalom jobb feltételeinek biztosítása érdekében eltávolítottak a hajózást zavaró, illetve veszélyeztető akadályokat a Dráva magyar-horvát közös határszakaszain.
A munkálatok az idén a Dráva magyar oldalán közel 10 kilométer, míg horvát oldalon 13 kilométer hosszban folytak. Az eltávolított fa mennyisége mind a magyar, mind a horvát oldalon 500 köbmétert, míg a magyar oldalon a mederből eltávolított és a közeli partvédő műbe megerősítés céljából beépített kő mennyisége 300 tonnát tesz ki.
A hajóutat uszályra szerelt úszókotró-markoló géppel tisztították meg. A kitermelt faanyagot a feldarabolás és raktározás után a programban részt vevő partnerek a gátőrházaik fűtésére használják fel.
MTI