A páratlan magyarországi termálvízkincsre, az erre épülő minőségi fürdőkre és magára a fürdőzésre szeretné felhívni a figyelmet a csütörtökön kezdődő, Az Év Fürdője elnevezésű online közönségszavazás.
A www.azevfurdoje.hu internetes oldalon három kategóriában – Az Év Fürdője 2015, Az Év Feltörekvő Fürdője 2015, A Helyiek Kedvenc Fürdője 2015 – lehet szavazni, szeptember 30-ig. A három kategóriát a szervezők a fürdőnek helyet adó település mérete, a fürdőhely befogadó-képessége és a fürdő becsült ismertsége alapján alakították ki. A győzteseket a magyar fürdőkultúra napjának előestéjén, október 9-én hirdetik ki.
A szavazáson legtöbb voksot kapó intézmények egész éves, hangsúlyos médiamegjelenést nyernek 2016-ra. Az interneten szavazók között szintén értékes nyereményeket sorsolnak ki.
A szavazást elindító csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón Sánta Tibor főszervező hangsúlyozta: Magyarországon több mint kétszáz fürdőhely, köztük nyolcvan gyógyfürdő üzemel. Ezek mintegy fele országos vagy akár nemzetközi jelentőségű, a többi intézmény a helyi igényeket szolgálja ki. "A fürdőhelyek szolgáltatásaira és a fürdőzés kultúrájára igyekszünk felhívni a nagyközönség és elsősorban a fiatalok figyelmét" – mondta a főszervező.
A magyar fürdők, termálfürdők sikeres évet zártak 2014-ben: a mintegy 200 intézmény látogatószáma összesen meghaladta a 30 millió főt – közölte Juhász Szabolcs, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára. Véleménye szerint a fogyasztók manapság tudatos kutatás után választanak szolgáltatást, ezért fontos megteremteni a tájékozódásukhoz szükséges kiindulópontot; ebben nyújt segítséget Az Év Fürdője kezdeményezés is, amelyet a szövetség kiemelten támogat.
A szavazást szervező termalfurdo.hu közleményében a következő olvasható: "A hagyományosabb értelemben vett fürdők mellett számos aquapark, közel négyszáz csúszda és megközelítőleg ezerhatszáz medence várja az ifjabb generációt is. Azonban az impozáns számok és remek lehetőségek ellenére a fiatalok mindennapi életében még nem találta meg a helyét a hazánkban is több ezeréves múltra visszatekintő fürdőkultúra és a fürdőzés." Ezen is változtatni kívánnak a hagyományteremtőnek szánt kezdeményezéssel.
A Magyar Fürdőszövetség 2015-ben létrehozta a fürdők nemzeti tanúsító védjegyét, amely öt kategóriás és a szállodákéhoz hasonló minősítési rendszerben értékeli a fürdőhelyeket és szolgáltatásaikat. A szakmai minősítés bevezetését több éves előkészítő munka előzte meg. Első körben 12 minősített fürdő 21 szolgáltatóegysége kapott védjegyet.
MTI, termalfurdo.hu