Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Magyar Rektori Konferencia illetékes szakbizottságaival folytat egyeztetéseket a felsőoktatási szakok racionalizálásáról – közölte a felsőoktatási államtitkárság szerdán az MTI kérdésére. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem arról tájékoztatott, hogy az intézmény képzési profiljában nem szerepel a kommunikáció alap- és mesterszak. A Budapesti Kommunikációs Főiskola közlése szerint a jövőben is indítanak új évfolyamokat kommunikációs képzésben. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) várja a részletes, előkészített elképzeléseket és a tárgyalások megkezdését.
Az államtitkárság közlése szerint a megbeszéléseken nem kerültek szóba intézményi meghirdetési kérdések, vagyis sem a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, sem egyetlen más intézmény neve nem hangzott el. Az egyes szakokon igénybe vehető ösztöndíjas helyek száma pedig semmiféle összefüggésben nincs a képzési szerkezet átalakítását célzó egyeztetésekkel, így minden ezzel kapcsolatos híresztelés pusztán hangulatkeltés – írták.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) szerdán azt közölte az MTI-vel: valótlannak tartják a sajtóban megjelent információkat arról, hogy a jövőben kizárólagosan intézményükben indítanák el a kommunikáció szakot. Az NKE képzési profiljában nem szerepel a kommunikáció alap – és mesterszak – rögzítették.
A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola azt közölte az MTI-vel: az intézmény a jövőben is indít új évfolyamokat kommunikációs képzésben.
A HÖOK szerdai közleménye szerint a felsőoktatási stratégia – műfajából adódóan – nem tartalmazott részleteket a szakok profiltisztításáról. A megbeszélések során ezek későbbi részletes tárgyalásában maradtak – jegyezte meg Gulyás Tibor elnök, hozzátéve:a mai napig nem kaptak hivatalos előterjesztést a szakokkal kapcsolatos tervekről. Várják a részletes, előkészített elképzeléseket és a tárgyalások megkezdését – közölte.
Korábban az eduline.hu arról írt, hogy egy új államtitkári tervezet szerint több alapszakot, köztük a népszerű kommunikációt is megszüntetnék, más képzéseknél pedig az állami ösztöndíjas helyeket törölnék el végleg. Egyetemi forrásaik szerint több népszerű szak 2016-tól csak a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen lenne elérhető.
MTI