Close

Ukrán válság – Több mint hétezer ukrajnai menekült érkezett a Krímbe

Naponta átlagban háromszázan érkeznek a félszigetre Ukrajna délkeleti részéből, Luhanszk és Donyeck megyéből.

Meghaladja már a hétezret a Krímbe érkezett ukrajnai menekültek száma – közölte vasárnap Mihail Seremet krimi miniszterelnök-helyettes.

Seremet szerint jóval magasabb a menekültek valós száma, ha figyelembe veszik azt, hogy sokan még nem jelentkeztek a menekültügyi központoknál.

Naponta átlagban háromszázan érkeznek a félszigetre Ukrajna délkeleti részéből, Luhanszk és Donyeck megyéből, ahol az elmúlt hetekben súlyos harcok folytak az ukrán fegyveres erők és a Moszkva-barát szakadár fegyveresek között. A menekültek száma nem csökkent azután, hogy a szembenálló felek tűzszünetet hirdettek – mondta Seremet.

Az Oroszország által annektált félszigeten mintegy negyven ideiglenes menekültközpontot létesítettek, egyebek mellett Alustában, Jevpatóriában, Kercsben és Szaki járásban.

A rendkívüli helyzetek minisztériuma az elmúlt napokban több mint 800 menekültet – saját kérésére – Oroszország más területeire szállított repülőgépekkel.

Forrás: MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top