Henry Thoreau író-filozófus azt állította, hogy abban a pillanatban, ahogy lábai mozgásba lendültek, rögtön beindultak a gondolatai is.
Tudósok nemrégiben ugyanezt tudományosan is bebizonyították, nevezetesen, hogy a rendszeres testmozgás, sétálás vagy kerékpározás kreatív gondolatokat indít be az agyunkban.
Lorenza Colzato, a hollandiai Leiden Egyetem pszichológus professzora arra a felfedezésre jutott, miszerint azok, akik hetente legalább négyszer végeztek valamilyen testmozgást, sokkal kreatívabb gondolkodásra voltak képesek, mint azok, akik ülő életmódot folytattak. Egy kísérlet során az alanyokat először arra kérték fel, hogy soroljanak fel minél több lehetőséget arra, miként lehet egy tollat másra használni, mint írásra, a másik feladatuk pedig az volt, hogy három szó között találják meg, mi az összefüggés.
Ezután összevetették az eredményeiket azoknak, akik hetente legalább négyszer rendszeresen végeztek valamilyen testmozgást, illetve azoknak, akik nem mozogtak rendszeresen, és megállapították, hogy előbbiek sokkal jobban teljesítettek a teszteken. Mindez pedig arra utal, hogy a fizikai aktivitás hatására az agy rugalmasabbá válik, és sokkal kreatívabb gondolatokat képes teremteni.
A Frontiers in Human Neuroscience című lapban közzétett tanulmány azonban arra is felhívja a figyelmet, hogy a mozgás agyra gyakorolt pozitív hatása hosszú távon már nem mutatkozott meg, a szellemi teljesítménye a rendszeresen sportolóknak is visszaesett akkor, ha abbahagyták a testmozgást.
forrás: hazipatika.com