Close

Medgyesy Balázs: központi szerepet tölt be az uniós Duna-stratégia Magyarország jövőjében

Központi szerepet tölt be Magyarország jövőjének formálásában az Európai Unió (EU) Duna Régió Stratégiája – jelentette ki Medgyesy Balázs, az uniós stratégiával összefüggő kormányzati tevékenység irányításáért felelős kormánybiztos kedden Budapesten.

Medgyesy Balázs a stratégia 11., a biztonsággal foglalkozó prioritási területének irányítócsoporti ülésén elmondta, hogy a Duna-régió, amelynek területén 112 millió ember él, az európai gazdasági és versenyképességi válság megoldásának „egyik erős eszköze lehet”.

Tisztában kell lenni azonban a növekvő kockázatokkal is, példaként a klímaváltozásból és a gazdasági válságból fakadó problémákat, valamint a mediterrán térség destabilizációjával, a szervezett bűnözéssel és az illegális bevándorlással kapcsolatos kérdéseket említette.

Kiemelte: az EU makroregionális stratégiájában a biztonság központi kérdés, amely alapvető ahhoz, hogy bármely prioritási terület sikerét biztosítsa, valamint elsődleges a térség életminőségének biztosításában.

A stratégia szavai szerint egyfajta integrációs modell, ugyanis uniós és nem uniós tagországok egyetértésben, önkéntes alapon vesznek részt a közös munkában. A stratégia az elmúlt években valós fejlesztési, finanszírozási koordinációs plattformmá nőtte ki magát – jegyezte meg.

A Bolgár Belügyminisztérium képviseletében Sznezsina Marinova közölte, a mostani az első olyan ülés, amelyet a prioritási terület két koordináló országán, Bulgárián és Németországon kívül tartanak meg. Ez egy nagyon fontos jele annak, hogy Magyarország elkötelezett a stratégia fejlesztésében – jegyezte meg. Közölte, az ülésen áttekintik az elmúlt hat hónap eseményeit, valamint beszámolnak az eredményekről és a jövőbeni tervekről.

A Német Szövetségi Belügyminisztérium képviseletében Christoph Hübner  sokat ígérőnek nevezte a magyar irányítású DARIF projektet. A 2013. július 1-je és 2015. június 30-a közötti, A Dunai Folyami Fórum struktúrájának létrehozása (DARIF) című projekt elsődleges célkitűzése, hogy térben és időben hatékonyabban hangolja össze a nemzeti és nemzetközi rendvédelmi szervek és más hatóságok tevékenységét a Duna mentén. A projekt az Európai Unió Duna Régió Stratégiája 11. prioritási területéhez kapcsolódóan a szervezett bűnözés elleni, illetve a katasztrófák megelőzése és elhárítása érdekében végzett közös fellépésként valósul meg. A DARIF teljes költségvetése 290 870 euró, melyből 261 783 eurót az Európai Unió „Bűnmegelőzés és a bűnözés elleni küzdelem” programja biztosít.

 

forrás: mti

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top