A Társaság a Szabadságjogokért, a Krétakör Alapítvány és az Átlátszó.hu is szerepel azoknak a szervezeteknek listáján, amelyek tavaly összesen ötszázmillió forint támogatásban részesültek Soros György magyar származású üzletembertől – áll a Magyar Nemzet csütörtöki számában.
A Soros György által szponzorált nemzetközi „mozgalom” tavaly már csaknem félmilliárd forintot költött a magyarországi „civil” baloldal megerősítésére – írja a megjelenő a Heti Válasz. A lap információi szerint a fő kedvezményezett a Társaság a Szabadságjogokért nevű szervezet: romaprogramjának egykori terepmunkása, Juhász Péter, jelenleg az Együtt 2014–PM társelnöke. Bár a nyolcvanas években létrehozott Soros Alapítvány 2007-ben kivonult Magyarországról, a dollármilliárdos üzletember erős bástyákat hagyott hátra. Az Orbán-kormány utcai ellenzékéhez tartozó lobbicsoportok szinte mind csaknem száz százalékban Soros György kitartottjai – írja cikkében a Heti Válasz.
Ezek közé tartozik a harcosan abortuszpárti Patent Egyesület vagy a női jogvédelemben utazó Mona Alapítvány, illetve a Háttér Társaság a Melegekért. Az újság megemlíti a Norvég Civil Támogatási Alap elnevezésű szervezetet is, amely – mint állítják – egy uniós pótkasszaként, kvázi közpénzközvetítőként működik, ahol a támogatások elosztásában szintén kiemelt szerep jut a Soros-stábnak.
A Magyar Nemzet korábban cikksorozatot közölt Soros György hálózatáról. A leleplező cikkben nyilvánosságra került „amerikai segítséget” a szervezet korábban a Klubrádiónak adott nyilatkozatában elismerte, ugyanakkor megszólaló aktivistájuk akkor azt hangsúlyozta: a segítség elfogadása ellenére szó sincs politikai befolyásról. Ennek ellenére a Hír Televízió Célpont címmű műsora kiderítette, hogy a szélsőbalos gondolkodó radikális módszereit alkalmazó amerikai szakemberek által felkészített aktivisták igenis politikai megállapodás végett ültek asztalhoz a Bajnai Gordon nevével fémjelzett Együtt 2014-gyel.
Soros György egyébként nem hazánkban állította először csatasorba az egyetemistákat üzleti érdekeinek szolgálatába. A délszláv válságot követően Szerbiában kétmilliárd dollár anyagi támogatást kapott Sorostól a belgrádi egyetemről indult „Otpor” radikális diákszerveződés.
forrás: mno.hu