Katalin cambridge-i hercegné hétfő délután fél ötkor egészséges fiúgyermeknek adott életet. Mind a ketten jól vannak.
Hétfő délután a londoni St Mary’s kórházban megszületett Vilmos cambridge-i herceg és Katalin hercegné elsőszülött gyermeke. A hercegi rezidencia, a Kensington-palota az esti közleményben nem említette a kisfiú nevét, csak azt, hogy három kilogramm nyolcvan deka, és az édesanyjával együtt jól vannak. Az éjszakát mind a ketten a kórházban töltik.
A gyermek a londoni St Mary’s Lindo Wing nevű szülészeti magánklinikáján jött a világra, ott, ahol édesapja, Vilmos herceg is született 1982. június 21-én. Vilmos jelen volt a szülésnél. Az újszülött világra jövetele pillanatában a harmadik helyet foglalja el a brit trónutódlási sorban, és édesapja után az Egyesült Királyság uralkodója lesz. A gyermek a saját nagybátyját, Harry herceget, Vilmos öccsét utasította egy hellyel maga mögé a trónöröklési sorrendben. Katalin korábban azt nyilatkozta, hogy kisfiút szeretne, Vilmos pedig azt, hogy kislányt. Vilmos a szülés után kéthetes apasági szabadságra megy.
Katalin szülését Marcus Setchell professzor és Alan Farthing, II. Erzsébet királynő volt és jelenlegi nőgyógyásza vezette le. A cambridge-i hercegnét kora reggel vitték be szülési fájdalmakkal a kórházba. Délutánig vajúdott, a kisfiú helyi idő szerint délután négy óra huszonnégy perckor (magyar idő szerint fél hat előtt hat perccel) jött világra. A Kensington-palota annak ellenére várt a bejelentéssel estig, hogy a St Mary’s előtt már reggel óta várta egyre türelmetlenebbül a hírt az újságírók és az érdeklődők hada a több mint harminc fokos hőségben.
A kisded megszületése után Ed Perkins, a királyi ház sajtófőnöke elindult a Buckingham-palota felé, ahol a hagyományoknak megfelelően egy állványra kifüggesztették a hírt, amelyről a királyi családot – köztük II. Erzsébet királynőt, a nagyapát, Károly walesi herceget – és Katalin családját, Middletonékat telefonon értesítették. A hercegi házaspár személyi titkára, Jamie Lowther-Pinkerton ugyanekkor külön értesítette David Cameron brit miniszterelnököt és Justin Welbyt, Canterbury érsekét, az anglikán egyház első számú vallási méltóságát. Csodálatos szülők lesznek – írta később Katalinról és Vilmosról Cameron a Twitteren.
Néhány órával a hvatalos bejelentés után Vilmos kiadott egy saját közleményt, tudatva, hogy az ifjú szülők ha akarnának, sem tudnának boldogabbak lenni.
Az udvari tisztségviselők ezzel egy időben tájékoztatják az eseményről az 54 tagállamot számláló – jórészt az egykori brit gyarmatok és függő területek alkotta – Nemzetközösség országainak vezetőit. A hercegi utód világra jötte nyilván abban a tizenöt nemzetközösségi tagországban kelti majd a legnagyobb érdeklődést, amely ma is a mindenkori brit uralkodót ismeri el államfőjének. Ezek között vannak olyan parányiak, mint Tuvalu és olyan földrésznyi országok is, mint Kanada vagy Ausztrália.
Aligha meglepő, hogy a hosszú várakozás után a trónörökös születésének a hírére hatalmas üdvrivalgás tört ki a St Mary’s előtt összegyűlt tömegben. Ahogy a Guardian írja, sokan a telefonjukra érkező híreket kezdték el átfutni, hogy igaz-e a dolog. A gyorsfelmérés és az egyre-másra feltörő kiáltások tanúsága szerint a többségnek tetszik, hogy Károly és Vilmos után is fiúgyermekre száll majd a trón, és persze vannak, akiket ez hidegen hagy. „Diana annyira boldog lehetett volna!” – sóhajtott fel a néhai walesi hercegnére utalva valaki a tömegben. „Hiszen nagymama lett.” Később a Boldog születésnapot! rigmus következett – csak így, egyszerűen, hiszen a csöppség nevét nem hozták nyilvánosságra.
A maga három kiló nyolcvan dekájával a regnáló II. Erzsébet dédunokája emberemlékezet óta a legnehezebb trónörökös – írja a BBC. Az apja 1982-ben három kiló 20 dekával, a nagyapja 1948-ban három kiló 35 dekával jött világra.
A kisded ziszteletére a Trafalgar-tér szökőkútjai kék árnyalatra váltottak, a London Eye óriáskerék pedig a Union Jack vörös, fehér és kék színét vette fel. A királyi szülés rendkívül jó hír volt a bukmékereknek. Sokezer brit kötött fogadást a bébi érkezésének napjára, súlyára, szemének színére és természetesen a nevére. A leginkább valószínűsített nevek a George és Alexandra volt, de a középső nevek között gyakran merült fel Elizabeth, Diana, Charles és Philip, illetve a Katalin családja felé gesztust tevő Michael és a Francis is.
Forrás: nol.hu