Close

Bosszú, földvita, vandalizmus?

Valószínűleg soha nem derül ki, hogy kik vágták el a szőlőtőkéket Badacsony egyik legjobb dűlőjében – állítják a helybéliek. A botrány híre néhány nap alatt bejárta az egész magyar sajtót, pedig egy internetes közösségi portálról indult – írja szerdán utcára kerülő számában a Magyar Nemzet.

Az ügy ráirányítja a figyelmet számos problémára, miközben megdöbbentette a borszerető társadalom nagy részét. Míg a rendőrség nyomoz, hírek és álhírek terjednek a környéken és országszerte: bosszút, földvitát, vandalizmust, szakmai hibákat, figyelmeztető akciót, biztosítási és médiacsalást emlegetnek az önmagukat szakavatottnak tartók. Az ügyben egyelőre csak egy biztos: nem biztos semmi.

Többen vehettek részt a pusztításban

Vélhetőleg négy-öt személy, de legalább két ember a múlt héten az éjszaka leple alatt vagy a hajnali órákban felbaktatott a Badacsony egyik legértékesebb dűlőjébe a szőlősorok közé, hogy ott legalább egyórás munkával elvagdossa a harmincéves rajnai rizling szőlő tőkéit, amelyek a rekonstrukciójukat követően éppen idén ősszel adták volna az első termést.

Az elkövetők azért lehettek többen, mert körülbelül ezerötszáz növényhez kellett lehajolni, hogy metszőollóval elcsipkedjék a felújított hajtásokat. A tettesek még arra is vigyáztak, hogy a külső szőlősorokat ne sértsék meg, nehogy idejekorán kiderülhessen a bűncselekmény, vagy észrevegyék közben őket.

Szinte minden elszáradt

A barbár, de szakszerű szőlőirtást a terület svéd haszonbérlőjének alkalmazásában álló traktoros vette észre, akkor még éltek a levelek, ragyogtak a fürtök. Mikor a Magyar Nemzet a helyszínre látogatott, a vandál módon megtámadott fél hektáron már elszáradt szinte minden.

– Igen goromba tudtam volna lenni azokkal, akik ezt tették – emlékezett vissza Tóth Tibor, a Villa Sandahl megbízásából dolgozó traktoros. – Egy másik szőlőterületen dolgoztam, a madárhálókat ellenőriztem, kötöztem, amikor arra lettem figyelmes, hogy a területeink felső részén lévő ültetvényben baj van. Először csak egy-két tőke alján vettem észre a vágásokat, majd láttam, hogy több soron is pusztított valaki. A külső sorokat valószínűleg azért nem bántották, mert attól tartottak, meglátják őket – mondta el a Magyar Nemzetnek a traktoros. Szerinte legalább két ember kellett a „munkához”, de az is lehet. hogy többen voltak, a szőlőlevelek állapota pedig arról árulkodott, hogy hajnaltájban követhették el a bűncselekményt.

A teljes cikket a Magyar Nemzet szerdai számában olvashatják.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top