A borzalmak házává vált a H. család kulcsi otthona, ahol a 24 éves H. Csanád Jutas machetével kaszabolta le négy családtagját, másik hármat pedig súlyosan megsebesített.
A Duna-part közelében épült ház jómódról árulkodik, senki sem gondolná, hogy H. Ferenc építési vállalkozó fia mészárszékké változtatta a családi fészket. A megdöbbent helybeliek is csak találgatják, miért gyilkolta halomra Csanád Jutas a nagyszüleit, édesapját és a testvérét, akik a házban haltak meg, és miért fordult édesanyja, lánytestvére és annak barátja ellen. Ők túlélték a vérfürdőt, az anyát életveszélyes állapotban a budapesti ÁEK-be, a volt Honvédkórházba szállították. A lánytestvért Székesfehérvárra, barátját pedig Dunaújvárosba vitték a mentők súlyos sérülésekkel. A fiú a családi ház ajtajában futott össze a menekülő ámokfutóval, aki habozás nélkül őt is megtámadta. A vérző fiúnak még volt annyi ereje, hogy riassza a rendőrséget és a mentőket.
H. Csanád Jutas a vérfürdő után a kerti ligeten át a Dunához rohant, ahol aztán déltájban megtalálta őt a Terrorelhárító Központ (TEK) kutyája. Nem akarta eldobni a véres machetét és a kést, a kommandósok felszólítása ellenére csak tompán meredt maga elé, ezért a TEK-esek végül lesöpörték a lábáról. Elfogása után derült ki, hogy a mészárlás közben a saját kezét is megvágta, ezért őt is kezelésbe vették az orvosok – ugyanabba a dunaújvárosi kórházba került, ahol egyik áldozata életéért is küzdöttek. Ezután vitték a helyi rendőrkapitányságra, ám lapzártánkig nem sokat mondott. „Nem éreztünk rajta alkoholszagot, de a szeme úgy meredt ki a fejéből, mint aki berúgott” – árulta el lapunknak az akció egyik résztvevője.
A helyszínen arról értesültünk, hogy a gyilkos szobájában nagy mennyiségű nyugtatót, altatót és egyéb hallucinogén hatású gyógyszert, illetve ismeretlen összetételű tablettákat találtak. Mindenesetre az elfogásakor tanúsított furcsa viselkedése, illetve maga a szörnyű tett is arra utalhat, hogy kábítószer hatása alatt állhatott. Elképzelhető, hogy a ma egyre jobban terjedő dizájnerdrogok valamelyikét vette be. Az elmúlt két évben két családirtást is elkövettek már ilyen szerek hatása alatt.
A toxikológiai szakvélemény mindenesetre tisztázhatja majd ezt, még akkor is, ha maga a gyilkos hallgatásba burkolózik tettéről.
Kulcson H.-ékat visszahúzódó, csendes embereknek ismerték, soha egy hangos szót nem hallottak a ház felől. A vérengző fiúról annyit tudnak, hogy nem járt dolgozni, számítógépes munkákat végzett otthonról. Az Index információja szerint Csanád Jutas gyermekkorában traumaként élhette meg, hogy édesapja évekre börtönbe került egy olyan szocpolcsalás miatt, amelynek helybeliek voltak a kárvallotjai. A most meg-gyilkolt H. Ferenc 2000-ben nehéz sorsú embereket vett rá arra, hogy eladják neki a lakásaikat, és azt ígérte, a szociálpolitikai támogatásokból társasházakat épít számukra. Az otthonok sosem épültek fel, és többen fedél nélkül maradtak. Amikor H. Ferenc előzetesbe került, most gyilkossá vált fia mindössze 13 éves volt.