Schmitt Pál köztársasági elnök az afganisztáni helyzetről is tárgyalt üzbég partnerével, Iszlam Karimovval, s mint mondta, a világban nagyra értékelik Üzbegisztán hozzájárulását a misszióhoz.
A megbeszélésük után tartott közös sajtótájékoztatón a magyar államfő elmondta, Üzbegisztánt nemcsak a politikai, gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok kötik össze Magyarországgal, hanem a közös származási, etnikai, történelmi és kulturális gyökereket is hangsúlyozni kell.
Iszlam Karimov arról beszélt, egyetértettek abban, hogy az afganisztáni helyzetet csak konszenzus útján, a helyiek bevonásával lehet megoldani.
Az üzbég államfő egyúttal sürgette, hogy fűzzék szorosabbra az üzbég-magyar együttműködést, különösen a gazdaság területén.
Forrás:bbkr/kigy MTI

