Férfi vagy női masszőr: hogyan válasszunk?
Nem tudja, milyen masszőrt válasszon? Nem biztos, hogy nem alapján a legcélravezetőbb dönteni.
Ha időpontot foglalunk egy masszázsra a második kérdés a „mikor” után általában az, hogy férfi vagy női terapeutát szeretnénk. Az esetek többségében jó előre sejtik, hogy a válasz az lesz: „hölgyet szeretnék”. Ráadásul ez mind a női, mind a férfi vendégek esetében igaz.
A nők szívesebben veszik, ha nő masszírozza őket, hiszen mégiscsak meztelenek lesznek a lepedő alatt és nem szeretnék, ha egy férfi azt gondolná, hogy kövérek, azt pedig pláne nem, hogy „hű de jó csaj”. A férfiak ellenben azért választanak hölgy terapeutát, mert komfortosabb érzik magunkat pucéran egy lepedő alatt, ha egy nővel vannak egy szobában.
Sajnálatos, hogy ez így van, mivel számos előnnyel járhat, ha férfi masszőrt választunk. A férfi terapeuta általában erősebb, ami kifejezetten jól jöhet mély kötőszöveti masszázsok esetén. Ráadásul, aki a fent vázolt körülmények között képes volt érvényesülni a szakmában, az feltehetően kifejezetten tehetséges.
A tapasztaltabb masszőrhöz járóknak általában mindegy a terapeuta neme, ismerik a folyamatot és tisztában vannak vele, hogy a képesség számít, nem a nem. A masszőröket arra tanítják, hogy tartsák tiszteletben a határokat, illetve alkalmazzák a megfelelő izolációs technikákat, így ezek a kérdések nem okozhatnak problémát.
Ha mégis valamilyen kellemetlenséget – illetlen megjegyzést vagy mozdulatot – tapasztalnánk, egyszerűen hagyjuk ott a terapeutát és jelentsük a recepción az esetet.
Ne hagyjuk, hogy a neme határozza meg, hogy kipróbálunk-e egy masszőrt. Ha szívesen elmenne egy férfi terapeutához, ne hezitáljon, legközelebb, ha megkérdezik a foglalásnál, vágja rá nyugodtan: „férfi masszőrt szeretnék”. De akár azt is mondhatja, hogy „mindegy”, mert valószínűleg ebben az esetben is férfi masszőrhöz rendelik majd, mivel az ő naptárukat nehezebb megtölteni.
Forrás: termalfurdo.hu 2016.