Close

Hetvennél is több helyszínen rendeznek programokat a magyar népmese napján

Hetvennél is több helyszínen ünneplik felolvasásokkal, előadásokkal, rajzversenyekkel és játékos foglalkozásokkal szeptember 30-án a magyar népmese napját.
    
Hatvankét magyarországi és kilenc határon túli helyszínen szerveznek könyvtárak, iskolák és művelődési intézmények változatos programokat tizenegyedik alkalommal Benedek Elek születésnapjánolvasható a rendezvényeket összefogó nepmesenap.hu internetes oldalon.
    
Számos általános és középiskolában tartanak mesefelolvasást, több helyen hirdettek a népmesékhez kapcsolódó rajzpályázatot, kvízversenyeket vagy vitézi ügyességi próbákat, lesz ahol tematikus történeteket, állatos vagy székely meséket olvasnak fel.
    
Budapesten a CSILI Művelődési Központ könyvtárában például óvodai és iskolai csoportoknak szerveznek játékos népmese-foglalkozást, amelynek keretében a gyerekek a "meseösvényen" haladva ismerhetik meg A kiskakas gyémánt félkrajcárja című történet szereplőit, majd ehhez kapcsolódóan tréfás próbatételeken vehetnek részt. Ezen kívül a helyszínen kézműves foglalkozással, népmesetotóval, mesehallgatással és mesekönyv-kiállítással is készülnek a szervezők.
    
A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár angyalföldi, Mosoly utcai egységében Benedek Elek állatmeséiből rendeznek diavetítéssel egybekötött délelőttöt, a szigethalmi Hegedüs Géza Városi Könyvtárban pedig többek közt Mi van a ládikóban? címmel a Holdfű Színház előadását tekinthetik meg a látogatók Benedek Elek meséje alapján.
    
A KÖNYV(tár)TÁMASZ Egyesület és az Országos Idegennyelvű Könyvtár közös programjában a magyarországi horvátok meséit mutatja be előadásában Frankovics György etnográfus, Kovács Marianna magyar-horvát származású mesemondó pedig horvát nyelven mesél az érdeklődőknek.
    
Számos helyen rendeznek mesemaratont vagy a mesék világát feldolgozó kiállítást, néhány helyen viszont dramatizált előadást adnak gyerekek, óvónők, könyvtárosok.
    
A magyarországi programok mellett Kézdivásárhelyről, Nagyenyedről, Bihardiószegről, Nagybúnról, Csíkszeredáról, Szamosújvárról, Sepsiszentgyörgyről, Érmihályfalváról is csatlakoztak iskolák és könyvtárak a programhoz.
MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top