Close

A keleti nyitás politikája erősíti a magyar-kínai kapcsolatokat

A magyar kormány a 2011-ben meghirdetett keleti nyitás politikával jelentős lépést tett a magyar-kínai kapcsolatok szélesítéséért, erősítéséérthangsúlyozta Csutora Zsolt, a Külgazdasági és Külügyminisztérium keleti nyitásért felelős helyettes államtitkára pénteken a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) szakmai rendezvényén pénteken Budapesten.
    
A VOSZ a Kínai Nemzetközi Kereskedelemfejlesztési Tanáccsal közösen szakmai rendezvényt és üzletember találkozót tartott Budapesten a Magyarországon tartózkodó Kína Belső-Mongólia tartomány kormányzati és üzletember delegációja részvételével.
    
Csutora Zsolt felhívta a figyelmet arra, hogy a magyar kormány kedvező befektetői környezetet teremtett egyebek közt az adórendszer átalakításával, az adminisztráció csökkentésével, a foglalkoztatási szabályok rugalmassá tételével, a felsőoktatási reformmal.
    
A helyettes államtitkár kitért arra, hogy a keleti nyitás politikájának meghirdetése óta több kínai regionális központ is Magyarországon működik.
    
Demján Sándor, a VOSZ ügyvezető elnöke méltatta Kína Belső-Mongólia tartomány hagyományőrző szerepét, amely a modern világ számára is fontos üzenetet hordoz, és úgy vélte, hogy a jövő a motivált embereké.
    
Jün Kvanzson, Kína Belső-Mongólia kormányzó helyettese úgy vélte, hogy a kínai és a magyar üzletemberek stratégiai partnerek lehetnek, a régiók fejlődése pedig elősegítheti a cégek együttműködését.  
    
Tasi Sándor, a Hajdú-Bihar megyei közgyűlés alelnöke térségük gazdasági fejlődési lehetőségeire hívta fel a figyelmet, kiemelve a mezőgazdasági adottságokat, az ipar és a logisztika adta lehetőséget, a kutatás-fejlesztési eredményeket, a turisztikát.
    
Liu Tinsan, a Kínai Nemzetközi Kereskedelemfejlesztési Tanács Belső-Mongólia szervezetének elnöke a VOSZ-szal kialakított kapcsolatokra utalva kiemelte, hogy az üzletembereknek megfelelő platformot kívánnak teremteni az együttműködések elősegítésére.
    
Gulyás Sándor, a VOSZ Hajdú-Bihar megyei szervezetének elnöke a megye vállalkozók összefogását emelte ki, és felhívta a figyelmet a kutatóintézetekkel kialakított kapcsolatra, amelyből az üzleti szféra is profitálhat.
    
A szakmai fórumon több együttműködési szerződést és szándéknyilatkozatot írtak alá.
MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top