2013. november 23-án, szombaton 18.30-kor a Budaörsi Latinovits Színházban
2013. november 19., Budapest – A történelemkönyvekből soha nem derül majd ki, mit jelentett átélni a XX. századot. Milyen lehetett zsidónak, férfinak, költőnek lenni Magyarországon, vagy épp magyar menekültként külföldön némán hangoztatni, hogy „szörnyűséget elkövetni rosszabb és elszenvedni jobb”? József Attila, Radnóti Miklós és Faludy György költeményein keresztül Turek Miklós színházi előadása nem pusztán tisztelgés a magyar kultúra előtt, hanem támpont, hogy a Radnótihoz hasonló alkotók könyvei soha többé ne végezhessék máglyán, mint ahogy az történt a hónap elején.
Turek Miklós színművész és Nágel Kornél grafikusművész ismét együtt idézik meg a XX. század költőóriásait, a Budaörsi Latinovits Színház és a Versszínház™ legújabb, közös előadásával! „Párhuzamos különbségek – különböző párhuzamok” – mondják nevetve, szinte egyszerre, merthogy a három költő, József Attila, Radnóti Miklós és Faludy György 5 éven belül születtek, mégis 3 különböző személyiség, 3 különböző sors, 3 különböző stílus!
Ugyanazokat a történelmi időket élték, ugyanabban az országban, ugyanazzal az „eszközzel” dolgoztak – mégis mennyire másként éltek, éltek (vagy nem éltek) túl és fejezték ki gondolataikat, érzelmeiket, világnézeteiket! Verseik, gondolatilag néha félelmetesen párhuzamosak és olyan mélyebb azonosságot sejtetnek, melyek a magyar kultúra közös gyökeréről fakadnak.
E három, önmagában is katartikus, őszinte és példaértékű történet, a főszereplők szavain keresztül kel életre a Nágel Kornél kiállításának megnyitójával egybekötött bemutatón szombat este 18.30-kor a Budaörsi Latinovits Színházban. A monodráma a költőóriások személyiségét, élet- és világérzését mutatja be különbözőségükben és párhuzamosságukban.