A Szövetség a Jövőért Mozgalom (SZJM) szervezetei csatlakoznak a Szili Katalin vezette Közösség a Társadalmi Igazságosságért (KTI) párthoz, és annak programjához – közölte kedden az SZJM Nógrád megyei elnöke az MTI-vel.
Demus Iván, aki egyben az SZJM szóvivője is, elmondta, a szövetség tagjai, szimpatizánsai egyetértenek és támogatják a KTI célkitűzéseit, stratégiai céljait, és készek azért dolgozni. Csatlakozásukkal vállalják a KTI programjának széleskörű megismertetését is – tette hozzá.
„Egyetértünk abban, hogy a demokrácia alapja a létbiztonság, a munka, a jövő kiszámíthatósága, hiszen csak egy integrált társadalom lehet demokratikus” – jelentette ki.
Mint elmondta, fontos számukra, hogy a KTI párt valóban olyan programszövetség legyen, amely – példaadó új politikai kultúrát teremtve és képviselve – választható alternatívát kínál Magyarország gazdasági, szociális, kulturális fejlődésére, közjogi rendjének biztosítására, a társadalom békéjének megteremtése érdekében.
Demus Iván arról is beszélt, hogy Nógrád megye mindkét választókerületében ajánlásokat tettek a lehetséges képviselőjelölt személyére.
„Ez az ország még nem látott igazi baloldali kormányzást!”
Mondta a 20 évig MSZP-tag Szili Katalin új, hivatalosan még nem bejegyzett pártjának, a Közösség a Társadalmi Igazságosságért bemutatkozásán október 17-én. A 2010 óta független képviselőnő beszélt programszövetségük alapelveiről: a szociális elkötelezettségről, a nemzeti identitásról, a szociális elkötelezettségről, a nemzeti identitásról, a szociális elkötelezettségről és a nemzeti identitásról.
Közösség, nemzet, család
Szili Katalinnak kiforrott elképzelése van, hová pozicionálja pártját: Szerinte jelenleg a baloldali pártok demokratikusak ugyan, de nem eléggé nemzetiek, míg a jobboldali pártok nemzetiek, de nem eléggé demokratikusak.
12 szervezet összefogásával és több támogatásával alakult a párt. Az alapítók között olyan húzónevek vannak, mint a Magyarország Jövője Párt, az Emberközpontú Országért Mozgalom, Európai Konzervatív Magyarok Egyesülete vagy a Magyar Autonóm Néppárt, a Szociális Unió Párt vagy a Magyar Szociális Fórum.
Szili elmondta, hogy van kidolgozott választási programjuk és képviselőjelöltből sincs hiány: 160 jelöltből tudnak válogatni, hogy mind a 106 helyre megfelelő embert tudjanak állítani. Hogy kik a biztos jelöltek, hogy kik a húzónevek a listán, azt egyelőre nem árulták el. A cél: esélyt adni azoknak, akik ma nem tudnak választani, illetve annak a 4 millió szegénynek, akivel senki nem törődik. Szili szerint egyébként átfogó bérreformra van szükség, mert az nem járja, ami most van, hogy Európához képest ilyen keveset keresünk.
forrás: pecsiujsag.hu, index.hu