Close

Két világ ha találkozik

Különleges bemutatón adtak ízelítőt zenei tudásukról a művészek egy zártkörű rendezvényen a Budapest Jazz Clubban, ami bemelegítés volt a ma esti koncertre.
Két fantasztikus zenész látogat el ma este az A38 hajóra, ahol két kultúra, a japán, de mediterrán gyökerekből táplálkozó ütőhangszeres,Yahiro Tomohiro és az uruguayi Hugo Fattoruso jazz-zongorista és ősi-dobos  a jazz, a világzene és a latin dallamvilág sajátos ötvözésével, napjaink zenei kultúrájának üde színfoltja, úgy hogy közben folyamatosan jazz-t játsszanak.

Yahiro Tomohiro és Hugo Fattoruso zenei egymásratalálása az 1980-as évekre datálható. Közös zenei ízlésük, zenei önkifejezésük összhangja közös célok felállítására ösztökélve a művészeket, 2007 óta járják a világ zenei színpadait, immáron Dos Orientales néven vonulva be a köztudatba.

Debütáló albumuk sikereit követően, számos alkalommal vesznek részt nemzetközi jazz fesztiválokon, elismerő helyezést érnek el többek között a Latin Grammy-díj latin jazz kategóriájában vagy az uruguayi Grafitti-díj gáláján.A sok éves zenei tapasztalat és közös munka eredményeként, a “dos orientalesi”: az afrikai dobzenékre emlékeztető uruguayi candombe sajátos hangzásvilágát a latin zenével és jazzal ötvöző egyedülálló zenei stílus, különleges szerepet vívott ki a zenei világ színes palettáján. Olyannyira, hogy Hugo Fattoruso az amerikai legendás fusion bandában, az OPA-ban is játszik és számos közös produkcióban vesz részt a brazíliai Milton Nascimentoval és Joyce-szal, 2010-ben a legrangosabb argentin nagydíjat, a Gardelt nyerte meg jazz kategóriában.

Yahiro Tomohiro is ismert a hazájában, olyan neves japán jazz-zenészekkel játszik együtt, mint például Sakata Akira jazz-szaxofonos.Mint Fattoruso elmondta, ez az első alkalom, hogy Magyarországra meghívták, és minden első koncert a legfontosabb a számára.Mindig öröm új helye, új országban játszani mondta a zongorista, aki nem csak a vízszintes billentyűknél állja meg a helyét, hanem harmónikázik is és dobol, ha kedve tartja beszáll néhány taktus erejéig az urgway-i ősdobbal a társa mellé, aki elmondta, hogy japán létére a Kanári-szigeteken nőtt fell, a latin ritmus, életérzés benne van és a lehetséges sikrének a titka Japánban pont ez, hogy nem a hagyomásnyos ritmusok alapján oktat például (mert mint kiderült tanár is az úr) hanem pont úgy, ahogy megtanulta. Szívből, és a testből érezhető, hogyan és honnan jön a ritmus.A Magyarországon már több, mint 20 éve működő Japán-alapítványnak köszönhetjük ezt a fantasztikus estét.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top