„Manapság senki sem akar bankot vásárolni. Főleg Magyarországon nem, ahol kiszámíthatatlan a környezet, s nem tudni: milyen újabb adót kaphatnak a bankok a kormányzattól. Nagy merészség kell ahhoz, hogy valaki most beleugorjon egy bankvásárlási projektbe” – mondja Simák Pál. Az MKB Bank elnök-vezérigazgatója a Heti Válasznak adott interjúban ezekre az okokra vezette vissza, hogy az eladósorban lévő MKB-nek eddig egyetlen komoly kérője sem akadt.
„Érdeklődők vannak, de tárgyalás nincs napirenden” – szögezte le a bank első számú embere. Simák Pál arra számít, hogy „talán jövőre, a választások után csitulnak a bankellenes hangok, konszolidálódik a piaci helyzet, s esetleg mégis bankvásárlásra adja a fejét valaki”. Bár az MKB-t korábban az OTP Bankkal hozták hírbe, most Magyarország legnagyobb hitelintézeténél is átgondolják az akvizíciós terveket: Az OTP-nél minden attól függ, hogy a lakossági devizahitelezés ügyében milyen intézkedéssel rukkol elő a kormány, és az miként hat majd a bank eredményeire.
Simák Pál szerint ha a kormány a takarékszövetkezetek feltőkésítésére szánt 100 milliárd forintot az MKB Bank megvételére fordítaná, még akkor sem biztos, hogy létrejönne az üzlet a tulajdonos Bayerische Landesbank és a magyar állam között. Gond lenne ugyanis a finanszírozással: „ha valaki megválik a bankjától, akkor úgy szeretne túladni rajta, hogy ne neki kelljen a továbbiakban a működést finanszíroznia. A vevőnek általában ezt is magára kell vállalnia. Az említett összeg a vételárra talán elegendő lenne, de a működésre nem” – jelentette ki az elnök-vezérigazgató.
Komoly vevőjelöltek híján a devizahitelezés elindításában úttörő szerepet játszó MKB-nál most a veszteségek lefaragásán dolgoznak, s eladják többek között az egyik leánybankot.