Close

Újbuda szívében megynilt a Zipernowsky ház

2013.06.24-én este megnyitotta kapuit Újbuda szívében a Zipernowsky Ház, melyet az evopro Kft. üzemeltet. Az evopro Kft szellemisége, munkavállalóinak értékrendje igazodik a hajdani fényében már kevésbé tündöklő régi magyar erényekhez: a becsület, a tisztelet, a tisztesség, a műveltség és a tudás fogalmához. Éppen ezért elkötelezettek az új nemzedék vizuális és természettudományi képzésének felkarolását illetően, a minőség, a jó ízlés, a sikeresség és az elérhetőség jegyében.

Az evopro hosszú távú társadalmi felelősségvállalási stratégiájának megtestesülése a Zipernowsky Ház, Újbuda jelenleg formálódó Kulturális Városközpontjában, a Bartók Béla út 33. szám alatt.

Az épület alsó szintjén egymástól jól elkülönített, ugyanakkor párhuzamosan futó mérnöki és művészeti kiállításnak adunk helyet. A felső szinten létrehoztunk általános és középiskolások számára egy kémia- és fizika labort, ami lehetőséget biztosít interaktív kísérletek elvégzésére, a természettudományok rejtelmes világának felfedezésére. Mellénk állt a színésztársadalom, így óvodások számára mesedélutánokat, kedves színpadi műveket szervezünk. Számos egyéb programmal is kedveskedünk minden korosztály számára.

A Zipernowsky Ház megnyitójáról:

Az estét Mészáros Csaba, a Zipernowsky Ház megálmodója, és az evopro-csoport vezetője nyitotta meg. Megnyitó beszédében először röviden bemutatta a cégcsoport munkásságát, az innováció felé vezető utakat, majd megemlékezett a hajdani neves magyar mérnökök munkásságáról, végül a művészetek és a természettudományok közötti összefüggésekről, párhuzamokról beszélt.

Ezt követően a rendezvény fővédnökének, Dr. Hoffmann Tamásnak, Újbuda polgármesterének adta át a szót, aki az Újbuda Kulturális Városközpont projekt eddig megvalósult és a még tervezés alatt álló jövőbeni projektjeiről tartott pár perces összefoglalót.

Ezt követően a 17 esztendős Farkas Lajos szalon jazz előadása következett, melyet a közönség hangos tapssal jutalmazott. A fiatalember jelenleg gimnáziumba jár, és jogi pályára készül. Reméljük, a jövőben még sokszor hallhatjuk őt a Zipernowsky Házban énekelni.

A zenei blokk után a Győri Mobilis – A Felfedezések Háza bemutatója következett. A győri Mobilis Interaktív Kiállítási Központ az alábbi hitvallást vallja: kézzelfogható, kipróbálható játékokon, szórakoztató és látványos kísérleti bemutatókon, élménydús foglalkozásokon át hozza közelebb a természet- és műszaki tudományokat látogatóihoz. Győrben, a járműgyártás magyar fővárosában 2012 márciusában megnyílt központ az autó központi témáján keresztül mutatja be a természettudományos összefüggéseket, a műszaki technológiákat és karrierlehetőségeket azzal a nem titkolt céllal, hogy a jövőben egyre több fiatal válassza a természettudományos vagy műszaki életpályákat. Ez a filozófia maximálisan egyezik a Zipernowsky Ház eszméivel, saját kémiai, fizikai kísérletei mellett a galérián berendezett laborba visszavárja a Győri Mobilis munkatársait. A két intézmény között hosszútávú megállapodás jött létre azzal a céllal, hogy működésükkel felkeltsék az ifjúság érdeklődését a természettudományok iránt.

A kötött program zárásaként a kiváló hegedűművész, Kárpule Ferenc játékát hallgathatta meg a közönség. Kárpule Ferenc végzett hegedűművész, hegedűtanár, hét éve utcazenész, az Utcazenészek Egyesületének alapító tagja.

Ezt követően a látogatók megtekinthették a művészeti és a műszaki kiállítást is.

Hornyák Dániel: Anglia magyar szemmel című fotóművészeti kiállítás

Hornyák Dániel 1982-ben született Székesfehérváron. A fényképészettel 2001-ben kezdett el foglalkozni. Első fotói a sajtó világában jelentek meg, később a riportfotózás felé fordult. 2008-ban művészeti ösztöndíjat kapott a dániai Népi Művészeti Főiskolára. Számos hazai és nemzetközi kiállítások vett már részt képeivel. Jelenleg az Egyesült Királyságban él, kiállításának címe Életképek Angliából. Első fotóalbumának megjelenését a jövő évre tervezi.

Biró László Miklós Híradástechnika című műszaki kiállítás

A 21. században elképesztő ütemben fejlődik a technika, gyakran elfeledtetve a régmúlt idők vívmányait. Kiállításunk a mai műszaki, elektronikai eszközök elődeit mutatja be: egy lassan feledésbe merülő kor kincseit.

Bíró László a Kandó Kálmán Híradás- és Műszeripari Technikumban technikusi oklevelet, majd 1972-ben a BME-n műszaki tanári oklevelet szerzett. A Telefongyár Műszerosztályán, majd számítástechnikai területeken dolgozott mint programozó, rendszerprogramozó majd HW tesztprogramok fejlesztője. 1997-tol foglalkozik hardver-közeli adatvédelmi és biztonsági kérdésekkel. Jelenleg az MKBB IT biztonsági vezetője. 2009 óta előadó a Hacktivity-n. 1982-ben szabadalmat kapott „Digitális jelfeldolgozású elektrokardioszkóp” témában.

A kiállítások augusztus végéig tekinthetők meg, hétköznaponként 10:00 és 18:00 óra között.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top