Close

Stratégiai megállapodást írt alá a kormány Bridgestone-nal

Stratégiai megállapodást írt alá a kormány pénteken a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft.-vel, amely június 7-én teszi le új gyártócsarnokának alapkövét a tatabányai ipari parkban Orbán Viktor miniszterelnök jelenlétében.

Karato Kenji, a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. ügyvezető igazgatója az aláírás előtt a megállapodás fontosságát hangsúlyozva úgy fogalmazott: a politika és az üzlet olyan, mint az autó két kereke, ha nem egy irányba forognak, akkor egyik sem halad előre, vagyis „céljainkat is csak egymást támogatva tudjuk elérni”.
Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára elmondta: a Bridgestone-nal kötött stratégiai megállapodásnak a Japánnal való gazdasági kapcsolatok szorosabbra fűzésében is kiemelt szerepe van. Hozzátette, hogy ez a 24. stratégiai együttműködési megállapodás, amelyet a kormány köt, s a második, amelyet japán céggel ír alá. Karato Kenji a Bridgestone történetének mérföldköveit felidézve kiemelte: a Bridgestone-t 1931-ben alapították, eredetileg cipőgyártó cégként, de a motorizáció hajnalán gumigyártóvá alakult át. 1988-ban a Firestone megvásárlásával lépett ki a globális piacra, mára pedig a világ elsőszámú gumigyártója lett. A cégcsoportnak 95 gyáregysége van világszerte, az alkalmazottak száma pedig tavaly elérte a 143 ezret. A Bridgestone Európában 6 országban 12 gyáregységgel van jelen; technikai központjuk Olaszországban van. A tatabányai ipari parkban lévő magyarországi gyárukban – amely a legmodernebb technológiát képviseli – naponta 6500 prémium minőségű gumiabroncsot gyártanak – mondta Karati Kenji. Emlékeztetett arra, hogy tavaly döntöttek a magyar gyár kibővítéséről. Az új gyártócsarnok alapkőletétele június 7-én lesz, a kivitelezési munkálatok pedig augusztusban indulnak – ismertette.
Karato Kenji kifejtette: nehéz megjósolni az Európai gazdaság növekedési irányát, de álláspontjuk szerint szükség lesz a magas minőségű prémium gumiabroncsokra a jövőben is. Az ügyvezető igazgató megköszönte a tatabányai gyárbővítéshez adott állami támogatást, a gazdasági környezetet, a magyar tudást. „Ezeket mind nagyon jónak találtuk” – mondta.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top