Én magam un. férjuram vagyok, aki egész eddigi élete legnagyobb szerencséjének éppen azt tartja, hogy kisgyermek korától mind a mai napig olyan hölgyek, gazdasszonyok vettek körül, akik igen nagy szakértelemmel és szeretettel végezték „a tűzhely körüli munkát”. . Merthogy nekem hiába volt mindig nagyon-nagyon jó étvágyam, én magam dupla analfabéta maradtam az efféle munkálatokban. A véletlen folytán akadt kezembe az 1939-ben kiadott „TŰZHELY KÖRÜL” és a „MIT FŐZZEK?” című tanácsadó kiadvány, amit azonnal lenyűgözve lapozgattam, olvasgattam. Ez még hagyján! Az azonban már kifejezetten meglepett, hogy a tűzhely körüli munkálatokban ugyancsak járatos kolléganőm, hasonlóképpen reagált e kiadványra, mint én. Így történt, hogy azonnal elkezdtük folytatásban közölni a „TŰZHELY KÖRÜL” –t, bízva abban, hogy ezzel a Ring olvasóinak is élményt, örömet okozunk. Megtisztelő volna számunkra, ha erről visszajelzést kapnánk Olvasóinktól.
Levesgombóc. Mély tálba 3 deka zsírt és 2 tojást, sót és finomra vágott petrezselymet teszünk. Liszttel annyira keverjük össze, hogy nyújtható tészta legyen. Azután kinyújtjuk és kis golyókat csinálunk belőle, amelyeket zsírban kisütünk. Ha kisült, bármilyen levest önthetünk rá, igen jó és tápláló ételt ad.
Daragaluska. 5 deka zsírt, sót, 2 tojást habosra keverünk, azután annyi darát adunk hozzá, hogy jó kemény legyen. A darát folytonos keverés közben fokozatosan kell hozzáadni. Egy darabig pihentetjük, azután kanállal kiszagagtjuk s megfőzzük a levesben, amíg megdagad.
Eresztett tészta. Egy tojást bögrében kis sóval és liszttel elkeverjük, de csak olyan híg legyen, mint a palacsintatészta. Mikor ez kész, papír tölcséren, vagy a bögre csücskén vékonyan a fővő levesbe eresztjük ős úgy felfőzzük.
Galuska. Egy evőkanál zsírt, egy tojással, kevés sóval ős annyi liszttel, amennyit felvesz, jól összedolgozunk. Addig kell verni, amíg a tészta hólyagos lesz. Azután késsel, kanállal a levesbe szaggatjuk és felfőzzük, amíg a felszínre jön.