Close

Kína Közép- és Kelet-Európába küldené turistáit

A turizmus elősegítését szolgáló szövetség létrehozására készül Kína a közép- és kelet-európai országokkal, ami Magyarország számára is kedvező lehetőségeket hozhat a jövőben – tájékoztatta Vértes Róbert, a Magyar Turizmus Zrt. pekingi irodavezetője kedden az MTI-t Pekingben.
Ven Csia-pao kínai kormányfő áprilisban Varsóban a régió országaival közös találkozón egy sor projekt tervét vetette fel a jelenlévő tíz uniós és hat nem uniós ország magas szintű képviselőinek, továbbá egy 12 pontos javaslatsort tett az asztalra. Ennek része a turisztikai együttműködés is, aminek indítását az évente megrendezésre kerülő, idei sanghaji turisztikai fesztiválra időzítették.
   
„Amint a tervezett keretmegállapodást minden érintett ország elfogadja, Magyarország és Csehország eddigi helyzeti előnye várhatóan tovább fog nőni. Jelenleg ugyanis egyedül ez a két ország rendelkezik turisztikai képviselettel, és a térségből ez a két ország van jelen intenzív marketing munkával a kínai piacon” – vélte Vértes Róbert.
   
Kínai részről a hétvégén Sanghajban ismertették 16 ország képviselői számára azokat az elképzeléseket és kereteket, amelyekkel a kölcsönös együttműködést elképzelik. Ezek között van például a csoportok küldéséhez szükséges feltételek megteremtése, a turistaútvonalak közös fejlesztése és azok népszerűsítése, a turizmus különböző fajtáinak, így a szabadidős, a kulturális célú és az oktatási turizmusnak is a terjesztése. Kína kész a közös marketingre, a turisztikai termékek piaci népszerűsítésére, a kölcsönös látogatásokra, illetve turisztikai szakemberek, újságírók utaztatására is.
   
Kínában a gazdaság stratégiai ágazatává minősítették a turizmust, a politika ösztönzi a kínai turisták más államokba utazását, és ez nagy lehetőség a fogadó országok számára. Magyarország 2011-ben csaknem 60 ezer kínai beutazót regisztrált, a vendégéjszakák száma megközelítette a 115 ezret. A legnagyobb konkurense, Csehország ennek körülbelül a dupláját teljesítette. A tavalyi magyar eredmények a beutazások területén 25 százalékos, míg a vendégéjszakák számát tekintve 44 százalékos bővülést mutattak az előző év adataihoz képest.
   
Az idén mindkét vonatkozásban 15-20 százalékos növekedésre lehet számítani, annak ellenére, hogy a közvetlen légi járat hiányának vannak negatív jelei – jegyezte meg Vértes Róbert, hozzátéve, hogy ismeretei szerint Csehország már tárgyal egy direkt Prága-Peking vonal elindításáról.
   
A hétvégén befejeződött nemzetközi sanghaji turisztikai kiállításról szólva Vértes Róbert elmondta, Magyarországról 36 négyzetméteren hat társkiállító volt jelen. Szerinte ugyanakkor az effajta rendezvények egyre kevésbé bizonyulnak hatékony marketing eszköznek, a nemzeti turisztikai hivataloknak új koncepcióra lenne szükségük.

Forrás: MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top