A város számára túl szűk, túl hangos, túlságosan kitárulkozó, nem érzi jól magát benne. Vidéki lelke a természet közelségére vágyik, otthonra csak ott találhatott. Az M1 műsorvezetője, a bájos Borbás Marcsi olyan világot épített fel maga köré, ahol megértheti a csönd üzenetét.
A Gasztroangyal és a Négy szellem műsorvezetője, Borbás Marcsi közel húsz éve televíziózik. Az odavezető út pedig viszonylag sima volt. – Kamaszkoromban fogorvos szerettem volna lenne, de ne kérdezd, miért, mert magam sem tudom – meséli. – Aztán mégis biológia-földrajz szakra jelentkeztem a pécsi egyetemre, de úgy alakult a sorsom, hogy a diploma után egyetlen napot sem tanítottam. Újságíró lettem, és mivel sikerélményeim voltak, élveztem a feladatot az első pillanattól kezdve. Nagyon hamar felkerültem Budapestre, ahol a Magyar Televízióban kezdhettem meg elsajátítani a szakma fortélyait. Olyan tanáraim voltak, mint Kertész Zsuzsa, Bay Éva, Berkes Zsuzsa és még sokan, az egykori „nagyok” közül. Kertész Zsuzsa a mentorom lett, nagy bölcsességgel úgy formált engem, hogy a lényem értékeire alapozva alakította a személyiségemet, lenyesegetve a sallangokat, erősítve a jókat. Számos felejthetetlen tanácsot kaptam tőle, kezdve az olyan apró trükköktől, mint például, ha adás előtt ideges vagyok, akkor az egyik lábamat emeljem fel, és lazán forgassam meg a bokámat. Bevált! De megtanított arra is, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy a műsorvezető bemegy, vagy megérkezik a színpadra. Egy idő után az ember pontosan tudja a különbséget.
A Gasztroangyal című műsor Marcsi régi, nagy vágya volt. – Sokáig tervezgettem csupán, milyen jó lenne egy ilyen műsor, azután, amikor lehetőség adódott, gyorsan összeállt a koncepció. Soha nem akartam újabb főzőshow-t csinálni, mert bár tudok és nagyon szeretek is főzni, ennél többet szerettem volna megmutatni. A Gasztroangyal életszemléletet tükröző műsor arról, hogyan viszonyuljunk jobban az élethez. Megmutatjuk, mi a különbség az evés és a táplálás között; utóbbi nem csak a testet, hanem a szellemet is erősíti. Sajnos az emberek többsége leginkább eszik… A műsor segítséget ad ahhoz, hogy jól megválasztott alapanyagokból hogyan lehet a táplálásra alkalmas ételeket készíteni, úgy, hogy az kulináris élvezetet is nyújtson. Az ételekhez pedig hozzátartoznak a kísérők is, mint például a jó borok. Szeretem a bort is, de a borászokat jobban! Tizenöt éve vagyok a Budavári Borfesztivál háziasszonya, ennyi idő alatt bőven szereztem tapasztalatot arról, milyen remek borok léteznek nálunk, és milyen különleges, kreatív emberek a borászok.
A cikk folytatása az A Mi Otthonunk magazin szeptemberi számában olvasható. Keresse az újságárusoknál!