Ismét meghosszabbította a 2006-os rendőri túlkapások nyomozását a Központi Nyomozó Főügyészség, de a 2010 novemberében indult eljárás még az idén befejeződhet. Ezt Balogh Zoltán szóvivő mondta a Magyar Hírlapnak.
A debreceni regionális osztályon három szálon fut a nyomozás: elöljárói intézkedés, valamint gondoskodás elmulasztásának bűntette és egyéb bűncselekmények miatt. A gyanúsítottak között közrendőrök mellett több egykori és aktív rendőri vezető is van. Így Bene László volt országos rendőrfőkapitány, Gergényi Péter volt budapesti főkapitány, Majoros Zoltán nyugalmazott ezredes és Mittó Gábor, a Budapesti Rendőr-főkapitányság alezredese.
Több hónappal meghosszabbították
Azt, hogy a 2006-os rendőri intézkedésekkel összefüggésben jelenleg a Központi Nyomozó Főügyészség debreceni regionális főosztályán folyamatban lévő mindhárom büntetőeljárásban a regionális osztály indítványa alapján a nyomozások határidejét a Legfőbb Ügyészség kiemelt és katonai ügyekkel foglalkozó főosztálya több hónappal meghosszabbította, már a Hír Televíziónak mondta korábban Balogh.
A szóvivő hangsúlyozta, a rendelkezésre álló adatok alapján jelenleg az közölhető, hogy mindhárom nyomozás várhatóan még az idei évben be fog fejeződni. Hozzátette, az esetleges vádemelésekkel összefüggésben jelenleg még nem tud nyilatkozni a folyamatban lévő nyomozások miatt.
73 rendőrt állítottak bíróság elé
Nem maradhat a rendőrség állományában az az egyenruhás, akit jogerősen elítéltek a 2006-os rendőri túlkapások miatt – közölte korábban a Belügyminisztérium. A Hír Televízió úgy tudja, 73 rendőrt állítottak bíróság elé a véres tömegoszlatások után, tizenhárom egyenruhást el is ítéltek, közülük azonban legalább hatan továbbra is a rendőrségnél dolgoznak. A 2006-os rendőri túlkapásokkal kapcsolatban a Hír TV Célpont című műsora tavaly ősszel közölt először neveket. A televíziónál jelentkezett az a férfi is, akit elkezdtek lőni a vadászpuskás egyenruhások a rendőrségi felvételek tanúsága szerint.
Ismert, hogy a 2006-os tévéostrom után megtorlásként rendezett életű családok erőszakot kerülő gyermekeit tartóztatták le – írta meg a Magyar Nemzet. A bíróságok emellett futószalagon hozták meg az ítéleteket a tüntetők elzárásáról. Közben több olyan bírósági ítélet is született, melyekben kimondták: a 2006 őszi rendőrattak után több demonstrálót jogtalanul bántalmaztak, hurcoltak el vagy tartottak fogva. A parlament indén márciusban elfogadta a Balsai-jelentést, amely a 2006. szeptember 19-e és 22-e között, valamint október 23-án lezajlott tömegdemonstrációkat vizsgálta.
Forrás: mno.hu