Huszonegyedikként gyanúsította meg Terézváros korábbi értékbecslőjét a BRFK a Verók István volt MSZP-s polgármester és társai ellen indított legnagyobb büntetőeljárásban – tudta meg a Magyar Nemzet. A gyanú szerint az előző ciklusok balliberális önkormányzati vezetői, az érintett képviselők, köztisztviselők és megbízottjaik hűtlen kezeléssel több mint kétmilliárdos kárt okoztak.
Felgyorsult a nyomozás a terézvárosi ingatlanpanama-ügyben: a napokban már a kerületi önkormányzat megbízásából eljáró értékbecslőt is különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsították meg – közölte a lap kérdésére Horváth Katalin Fanni. A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szóvivője elmondta: az elmúlt hónapokban folyamatosan nőtt a gyanúsítotti kör, a „hivatalnokok” után eljutottak a megbízottakig, az ügyletekben részt vevő vállalkozásokig.
A Magyar Nemzet úgy tudja, a BRFK gazdaságvédelmi főosztályán zajló büntetőeljárásban a hivatalnoki körhöz sorolták a VI. kerület volt MSZP–SZDSZ-es vezetőit. Így a 2002 és 2006 közötti ciklusban adásvételi szerződések tucatjait aláíró Verók István polgármestert és a javaslatokat benyújtó – a magáról a közelmúltban diplomáciai, parkolási botrányokkal is hírt adó Rolls-Royce-tulajdonos – Fürst György alpolgármestert. Továbbá a privatizációs döntéseket a képviselő-testületben megszavazó balliberális önkormányzati képviselőket, az előterjesztéseket aláíró „aktuális” jegyzőt és aljegyzőt.
A gyanúsított értékbecslő személyéről a rendőrség nem adott tájékoztatást, de mint a szeptemberben a Fővárosi Törvényszéken folytatódó büntetőügy eddigi tárgyalásain kiderült: a perbeli Andrássy út 47. szám alatti épületről szakvéleményt adó Dollar Land Kft. készítette akkoriban az önkormányzat által megrendelt értékbecslések zömét. Az ügyészség szerint a vádlottak a műemléki ingatlan áron aluli értékesítésével több mint 127 millió forintos vagyoni hátrányt okoztak. Verók Istvánra és tizenhárom társára börtönbüntetést és közügyektől való eltiltást kértek.
A mostani nyomozásban egyelőre három, az Andrássy út 3., 8. és 52. szám alatti palota mellett csaknem kéthektárnyi tetőtér értékesítése kapcsán több mint 2,3 milliárd forintnyi károkozás miatt nyomoznak. A lap információi szerint azonban más épületek és üzlethelyiségek privatizációja ügyében is zajlik az eljárás.
További részletek a Magyar Nemzet keddi számában.
Forrás: mno.hu