Close

A jövő kutatásáról szól az m1 Bábel című műsorának következő adása

A jövő szakértőit mutatja be a Bábel – Hesnával a világ című riportműsor következő, szerdai adása az m1-en, a műsorban megszólal egy futurológus, aki jó érzékkel jelzi előre az új találmányokat és orvosok is, akik helyett gépek operálnak – tájékoztatta Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) kedden az MTI-t.

Mint kifejtették, a szerda este fél 10-től látható műsorban Al Ghaoui Hesna elsőként Ian Pearson ismert futurológust mutatja be, akinek jóslatai „hihetetlennek” tűnnek, de nagy találati pontossággal valósulnak meg. Ian Pearson a kilencvenes évek elején még az sms és az egy méter átmérőjű lapos képernyő ötletével „borzolta a kedélyeket”, az ezredforduló után pedig megdöbbenést keltett az évtized közepére várható technológiai robbanás és a 2012-ig érkező háromdimenziós televízió előrejelzésével – idézték fel.

Úgy fogalmaztak, ennek fényében elgondolkodtató, hogy a szakértő szerint „tíz év múlva már megmosolyogják azt, aki még mobiltelefont használ”, húsz éven belül pedig áttörést érhet el a tudomány a mesterséges intelligencia kutatásában.

A technológiai újításokon, amelyekre a jövőkutató az előrejelzéseit alapozza, világszerte dolgoznak a tudósok, például magyar kutatóorvosok, akik az Egyesült Államokban, Bostonban, egy kísérleti laboratóriumban egyedülálló képalkotó berendezésekkel terveztek meg egy műtőt – emelték ki. Mint írták, Al Ghaoui Hesna emellett felkeresi „a halhatatlanság ígéretével kecsegtető” krionika híveit is, akik egy bostoni családi házban „igyekeznek kihúzni azt a néhány tíz vagy száz évet”, amíg az orvostudomány megoldást talál betegségeikre.

A krionika hívei szerint elérhető a halhatatlanság, ha az emberi testet vagy csak az agyat lefagyasztott állapotban megőrzik addig, amíg gyógyíthatóvá válik a halált okozó betegség.

A műsor nézői végül megismerhetnek a nézők egy valódi „kiborgot” is, egy amerikai üzletembert, aki csak a koponyájába ültetett kis számítógépes chipnek köszönhetően élhet teljes életet – közölték.

A közleményben idézik Al Ghaoui Hesnát is, aki szerint a jövő titkai mindig is érdekelték az emberiséget, voltak, akik az égből vagy az állatok viselkedéséből, mások az emberi megérzésekből reméltek válaszokat az élet nagy kérdéseire. „A modern kori jövendőmondók” azonban tudományos alapokra építenek – tette hozzá.

Az m1-en márciusban indult havonta jelentkező riportműsorban Al Ghaoui Hesna magyarországi és külföldi történeteket mutat be „valódi túlélőkről, élni akarásról”.

Forrás: mti

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top