Close

Nico Rosberg könnyedén nyert Kínában

Kattints a képre a teljes mérethez!A szezon harmadik nagydíját rengeteg előzés és kiismerhetetlen taktikázás jellemezte. Nico Rosberg győzelmét azonban senki sem veszélyeztette, a Mercedes pilótája 111. versenyén első győzelmét szerezte meg. A második és a harmadik helyet a két McLarenes, Jenson Button és Lewis Hamilton kaparintotta meg, szó szerint, hiszen a jó taktikának köszönhetően Vettel és Räikkönen is csak körökre volt a dobogótól. Míg a címvédő végül az 5. helyen futott be, a 2007-es év világbajnoka a 14. helyig csúszott le a gumi katasztrofális állapota miatt.

A Mercedes-istálló pilótái hiába szerezték meg a tegnapi időmérőn a rajtrács első két helyét, nem vették őket komolyan, mondván egykörös autókról van szó, és az első kerékcseréknél pozíciókat veszítenek. Nem így történt. Bár Schumachernek elrontották a kiállását, amiért fel is kellett adnia a versenyt, Rosbergnek viszonylag sima futama volt. Rajt-cél győzelmével 1955 után újra Mercedes-versenyző állhatott a dobogó első fokán.
A Kínai Nagydíj idén is izgalmasnak ígérkezett, Vettel kínkeserves rajtja után egészen a 14. helyig esett vissza, a két Mercedes után Button, Räikkönnen, majd Hamilton következett. Az első kerékcserék után változott a helyzet, Schumacher kiesett, Webber és Alonso csatlakozott az élbolyhoz, Vettel még ekkor is a középmezőnyben utazott. A gumistratégiák aztán teljesen átvariálták a következő köröket, az élmenők között a különbség minimális volt. Az utolsó boxkiállásokat követően szinte csak Rosberg maradt a helyén, Alonso egészen a 10. helyig csúszott vissza, köszönhetően a hibájának is, melyeket a Sauberesek kíméletlenül ki is használtak.

Räikkönnen hirtelen a második helyen találta magán, mögötte az addig gyengén muzsikáló Vettel haladt. Buttont Webber és Hamilton követte, szinte percről-percre változott a felállás. Aztán hirtelen Räikkönen belassult, teljesen elfogytak a gumijai, egy kör alatt tíz helyet vesztett, pár körrel a futam vége előtt Vettelt is bedarálták, csapattársa, Webber is megelőzte. Rosberg megérdemelt győzelmet aratott, de Button és Hamilton is értékes pontokat gyűjtött. Alonso végül csak a 9. lett, a világbajnokság állása viszont izgalmas szezont ígér, jövő héten, ha meg tudnak egyezni a csapatok, Bahreinbe látogat a száguldó cirkusz.