Close

Godotra várva Angliában?

Megszoktuk már, hogy semmibe vesznek Európában. Megszoktuk, hogy elfogadjuk azt, ami marad, hiszen örülhetünk, ha munkát kapunk. Örülj, amíg tudsz, és légy pozitív. Íme a hurrá optimizmus.

Ha nem vagy kellőképpen pozitív, nem sugárzod magadból a derűt, azért nem kapsz munkát. Csakis vidáman lehet ezt kérem végigcsinálni. Munkavállalási engedély Angliában 3-5 hónap egy inkább álmosan, mint kedvesen tájékoztató hölgy szerint a román állampolgárok számára. A személyidet el kell küldened postán, és majd méltóztatnak valamikor visszaküldeni. Abszurd egy eljárás. Mindegy, hogy EU tagország Románia, az is mindegy, hogy a nyelved magyar, román vagy és kész. Tehát valószínűleg te is csak egy vagy külföldről azok közül, akikről a nagy tévécsatornák is riportfilmeket készítenek, hogyan kéregetnek Angliában.

Te nem kéregetsz, nem állsz be a sorba segélyért, hanem munkát akarsz. Jelentkezel, azt mondják, várj néhány hetet. Vársz türelemmel. Közben telefonálsz újra és újra egyre kedvesebben és egyre nagyobb optimizmust sugározva.  És mint az abszurdban rendszerint ugyanez ismétlődik nap, mint nap.

Amíg nincs biztosítási számod, nem lehet bankszámlád. Amíg nincs bankszámlád, az esetleges munkáltató vagy felvesz, vagy nem. Vagy még csak interjúra se hív.
A dolog pikantériája, ha egy brit állampolgár is közbeszól az érdekedben, kiderül, mégis van rá mód, hogy a munkáltató intézze a munkavállalási engedélyt. Kérdés, akarja-e?

A biztosítási szám megszerzése is érdekes. Először olyan munkaügyi központba küldenek, ahova a pakisztániakat sorolják, akikről sokan úgy tartják, hogy Angliába jönnek szülni és segélyt felvenni. Szintén egy brit kell ahhoz, hogy átsoroljanak egy másik központba, ahol már emberszámba vesznek.

Egy ilyen helyzetben jóformán arra kényszerítenek, hogy lemondj arról, aki vagy, és az első munkát elfogadd, amit kapsz. Vagy kérem, van más mód is erre, ha ügynökségeknek kifizeti az ember a kívánt összeget, ők azonnali munkát garantálnak.

Tanulság: az abszurd humora kell a mindennapokhoz nem csak otthon, de külföldön is.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top