Close

Miért mondott le Gyöngyöspata polgármestere?

Egészségi okokra hivatkozva lemondott posztjáról Tábi László, Gyöngyöspata polgármestere. Döntését – amellyel mind a polgármesteri hivatal tisztségviselőit, mind képviselőtársait meglepte – hétfő este, rendkívüli testületi ülésen jelentette be. Az önkormányzat tagjai elfogadták a polgármester lemondását, így hamarosan időközi választást tartanak a faluban.

Az, hogy Gyöngyöspata lakóinak egy része elégedetlen a tavaly ősszel függetlenként megválasztott Tábi Lászlóval, érzékelhető volt a márciusban megrendezett falugyűlésen, amelyen a többség azt követelte: maradjon a faluban a két hete ott járőröző Szebb Jövőért Polgárőrség, mert szerintük a rendet csak így lehet fenntartani. Akkor a polgármester arról beszélt, hogy a település nyugalma érdekében cselekvési tervet dolgozott ki az önkormányzat, amelyben az szerepel, hogy feltételekhez kötik a szociális ellátást, kiszűrik az iskolából a renitens, kezelhetetlen gyerekeket, elvárják, hogy tiszták legyenek a porták, és roma referenst vesznek fel, hogy közvetítsen a hivatal és a cigány kisebbség között. Sokan azonban leintették, s azt kiabálták: a szavakból most már elég volt, a tettek beszéljenek!

Tábi Lászlót arról kérdeztük: valóban az egészségi állapota vagy inkább a faluban kialakult feszült helyzet indokolja a lemondását. A Szebb Jövőért Polgárőrség és a Véderő tagjainak márciusi fenyegető masírozása után ugyanis a napokban újabb esemény zavarta meg a mátrai település mindennapjait, s okozott nyugtalanságot főként a helyi romák körében. A Véderő bejelentette, hogy nyílt harci tábort rendez április 22. és 24. között a gyöngyöspatai Kecskekő településrészen, ahol lő- és terepgyakorlatokat, egyéb katonai felkészítést tartanak. A tábort előkészítő csapattagok és a helyi cigányok egy csoportja a múlt szombaton összetűzésbe keveredett, egy roma család ablakát ismeretlenek kővel bedobták, s a rendőrség garázdaság miatt indított nyomozást. Sokak szerint a polgármester feladta a küzdelmet, hogy békés eszközökkel tegyenek rendet a faluban.

–Valóban megromlott az állapotom, nem kis részben az utóbbi hetek eseményei miatt – mondta tudósítónknak Tábi László. Nem cáfolta, hogy nem csupán betegsége, hanem a faluban történtek is közrejátszottak a lemondásában. Hozzátette: nem költözik el a faluból, némi pihenés után korábbi építőipari vállalkozását folytatja majd. Kérdésünkre, hogy a legutóbbi falugyűlésen bejelentett intézkedések közül mit sikerült megvalósítaniuk, azt válaszolta: történtek előrelépések, megválasztották például a roma referenst, s bővült a helyi polgárőrség létszáma.

A rendszerváltás óta önkormányzati képviselőként tevékenykedő Tábi Lászlót tavaly választották meg polgármesternek, s akkori ellenfelei között ott szerepelt az a Juhász Oszkár is, aki a Jobbik helyi vezetőjeként a faluba hívta a Szebb Jövőért Polgárőrség tagjait. A márciusi falugyűlésen ő arról beszélt: hosszú évek tehetetlensége vezetett odáig, hogy az embereknek immár saját maguknak kellett kézbe venniük a sorsukat, mert szavai szerint megelégelték a cigány hordák tűrhetetlen viselkedését. Kiderült: akcióját részben személyes okok vezették, decemberben ugyanis fiát – mint fogalmazott – „cigány gyerekek ájulásig verték” az iskolában, de egy tanár kivételével senki nem kelt a védelmére.

A falubeliek közül többen úgy vélik: Juhász Oszkár – akit a napokban a Jobbik egyik Heves megyei alelnökévé is megválasztottak – az időközi választáson újból ringbe száll majd a polgármesteri székért. Sokan pedig azt is hozzáteszik, érzékelve a közhangulatot Gyöngyöspatán, hogy a jobbikos aktivista vélhetően az esélyesek közé tartozna a posztért vívott küzdelemben.

Tábi László polgármester feladta: tudósítónk kérdésére nem tagadta, hogy nem csak a megromlott egészségi állapota miatt hagyja ott tisztségét.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top