Close

Csepeli kettős gyilkosság: „az igazi botrány még hátra van”

Két évvel ezelőtt történt az a döbbenetes iskolai kettős gyilkosság, amely valósággal sokkolta az országot. Tavasszal lesz a tárgyalás.

 Bár látszólag még a gyilkosság éjszakáján minden kétséget kizáró terhelő bizonyítékokat találtak a gyanúsítottakra, az elmúlt két évben mégis csak a kétségek növekedtek.

A Csepel.info forrásai szerint a gyilkosság nyomozása során túlságosan is sok és furcsa hiányosság merült fel, így több rejtélyre csak a bírósági eljárás során derülhet fény. A bűntény politikai háttere és a hozzá kapcsolódó esetleges további bűncselekmények azonban teljes egészében soha nem derülnek ki – állítják egybehangzóan lapunk informátorai.


Kettős emberölés az iskolában

 2009. január 7-én este egy karon lőtt, látszólag sokkos állapotba került férfi sietett ki a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskola épületéből. A tagba szakadt ember, aki az iskola gondnoka és biztonsági őre volt, a közeli zöldségeshez ment, és ott kért segítséget. Elmondása szerint nem sokkal azelőtt egy álarcos fegyveres agyonlőtte az iskola intézményvezetőjét és egyik tanárát, és őt is megsebesítette. Amikor Deme Gábort, az iskola igazgatóját is meghallgatták a rendőrök, ő az egyik cigány tanulóra terelte a gyanút, akire kommandósok törtek rá.

Azonban hamarosan fordult a kocka. Amikor az áldozatokat átvizsgálták, Papp László zsebében rátaláltak arra a diktafonra, amely a gyilkosság előzményeit, majd magát a kivégzés-szerű emberölést is rögzítette. A rendőrség számára egyértelművé vált, hogy Kun Tamás volt a gyilkos, és Deme Gábor volt a tettestársa. Elég idő telt el viszont ahhoz, hogy az iskola helyiségeiben működő kamerák felvételei elvesszenek. Deme Gábornak a felvételeket tartalmazó szervereket sikerült úgy eltüntetnie, hogy azt a rendőrök már nem találhatták meg.

Láthatatlan kéz a nyomozásban?

A kettős gyilkosságról kiszivárgó hírek már az első pillanattól kezdve tele voltak ellentmondásokkal, ami – tekintettel a bűntény politikai hátterére – nem túl meglepő. Az áldozat, Takács József intézményvezető a csepeli MSZP frakcióvezető-helyettesként is dolgozott, és sikkasztás alapos gyanúja miatt pedig éppen Deme Gábor ellen készült feljelentést tenni, aki a politikai munkában frakciótársa, az iskolában munkatársa volt. A feljelentés ráadásul valahogy mégsem történt meg, hiába tárgyalt az áldozat a bűncselekményt megelőző hetekben többször is az MSZP vezetésével, és hiába járt emiatt kétszer a Csepeli Rendőrkapitányságon, ahol mindkétszer Császár Mihály rendőrkapitánnyal találkozott.

A sajtóban megjelent híradások szerint Tóth Mihály, Csepel MSZP-s polgármestere is arról beszélt eleinte, hogy tudott Deme zűrös ügyeiről, később azonban már csak azt szajkózta, hogy mindenki kegyeletsértő, aki az emberölések politikai háttere után érdeklődik. Podolák György MSZP-s országgyűlési képviselőről a gyilkosság után egy évvel éppen a Csepel.info derítette ki, hogy mindössze másfél órával a kettős emberölés előtt ő tárgyalt Deme Gáborral, a rendőrségre azonban már nem ment el, de elképesztő módon a rendőrség se kereste. Pedig Podolák igen fontos tanú lehetett volna. Nem csak arról beszélhetett volna, hogy mennyit tudott a pártvezetés és az országgyűlési képviselők az iskolai sikkasztásról, de arról is, hogy milyen ruhában volt Deme közvetlenül az emberölés előtt. A ruha ugyanis döntő bizonyítékokat hordozhat, mivel Deme azt állítja, hogy a szobában sem volt a kivégzések ideje alatt, információink szerint pedig Deme az elfogása pillanatában szinte biztosan nem azt a ruhát viselte, mint a bűncselekmény során. (A Csepel.info úgy tudja, hogy Podolákot a Csepel.info cikke és az ATV-s szereplése után kihallgatták.)

A nyomozás hiányosságai miatt a legtöbb összeesküvés-elméletet Császár Mihály rendőrkapitány szerepéből valamint abból a tényből következett, hogy Deme Gábor egyik beosztottja nem más, mint Avarkeszi Dezső igazságügyi államtitkár felesége volt. Több forrásunk számára ez a tény erősíti azt a gyanújukat, hogy a nyomozás során bekövetkezett hiányosságok talán nem a véletlen művei voltak.

Rejtélyek, melyekre fény derülhet

A Csepel.info éppen egy évvel ezelőtt készítette azt az oknyomozó cikksorozatot, melynek elemei közül többet is Vujity Tvrtko a TV2 Napló adásaiban boncolgatott tovább. A gyilkossági ügy több egy évvel ezelőtt leírt részlete azonban a mai napig sem jelent meg a magyar sajtóban.

Máig elhallgatott esemény például a gyilkosságot megelőző iskolai betörés, mellyel Takács József Deme Gábort gyanúsította. Könnyen előkerülhet egy zsarolási szál is: információink szerint Deme Gábor azzal fenyegetőzött, hogy “második Zuschlag ügy” lesz abból, ha a rendőrségnek átadja az általa titokban készített hangfelvételeket. Egy forrásunk szerint Deme lépten-nyomon ezekről a titkos felvételekről beszélt a környezetének, miután a pártvezetés elkezdett foglalkozni az iskolai ügyével. Mivel Deme MSZP-s delegáltként rendszeresen vett részt közbeszerzési eljárásokban, a Csepel.info forrásai szerint felvetődik a kérdés: lehetséges, hogy ilyen ügyekben folytatott titkos alkuk, esetleg pénzvisszaosztás állhatott a háttérben?

A feltehetően tavasszal kezdődő bírósági tárgyalás során komoly hangsúly kerülhet arra a tényre is, hogy Takács József akarata ellenére sem tudta megtenni a feljelentést Deme Gábor és élettársa ellen, pedig kétszer is elment ezzel a szándékkal Császár Mihály rendőrkapitányhoz. A rendőrkapitány szerepe azért is érdekes, mert több sajtóinformáció szerint is ő ajánlotta be a gyilkosságok elkövetésével gyanúsított Kun Tamást az iskolai munkahelyre, akivel ráadásul baráti kapcsolatban állt, sőt, vele közvetlenül a gyilkosság után telefonon beszélt, és a kórházban személyesen találkozott is. Talány, hogy ezek után ki és hogyan vitte Kun Tamás kocsiját a rendőrkapitányság elé, és hogyan lehetséges, hogy egész Csepel átkutatása után se kerültek elő a videó-kamerák felvételeit tároló szerverek.

Továbbra is sűrű homály  fedi a pártvezetés és Deme Gábor valamint a pártvezetés és Takács József között novembertől zajló egyeztetés-sorozat részleteit. A Csepel.info forrásai szerint a közelgő per során emiatt akár még az is kiderülhet, hogy egyes politikusok nem csak a sajtóban, de a tanúvallomások során is letagadták, hogy a tudtak Deme iskolai ügyéről. Amennyiben pedig lebuknak, az igazi botrány még hátra van, a hamis tanúzást ugyanis a törvény szigorúan bünteti – figyelmeztetett az egyik informátorunk.

 

csepel.info

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top