Close

Orbán: Magyarországnak átépítésre, átszervezésre és megújulásra van szüksége

Magyarországnak nem megszorításokra, hanem átépítésre, átszervezésre és megújulásra van szüksége – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács (NGTT) keddi alakuló ülésén a Parlamentben.
Határozottan vissza kell utasítanom minden megszorításokra épülő politikát – jelentette ki a miniszterelnök. Véleménye szerint a megszorítások lényege, hogy „pénzt vesznek ki a gazdaságból, anélkül, hogy közben a gazdaság szerkezetét úgy alakítanák át, hogy a jövőben  ne legyen szükség újabb és újabb megszorításokra”.  Hozzátette: az elmúlt évek  magyar gazdaságpolitikájának tragikomédiája, hogy állandó megszorításokról beszéltek, majd újabb megszorítások következtek. 
Az országnak ki kell törnie abból az ördögi körből, ami a lakossági deviza adósságból adódik – mondta a miniszterelnök, jelezve, hogy a gazdaságpolitika mozdulatlanságra van kényszerítve, mert egymillió háztartás van kiszolgáltatva a devizaadósság miatt. Ha viszont „hozzányúlunk ehhez a kérdéshez, azonnal kiváltjuk  a pénzpiacok idegességét” – tette hozzá.
 A végtörlesztéssel, sokak számára szokatlan megoldással lehet ebből az ördögi körből kitörni, s ez lesz a következő év jelentős feladata – szögezte le Orbán Viktor.
 
Forrás:kgj/gep/egr MTI 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hozzászólások:
Shares
scroll to top