Close

Gyurta ezüstéremig úszott

Végre megszületett a várva várt érem a dubaji rövidpályás úszó világbajnokságon. A dicséretet Gyurta Dániel érdemli, aki a 200 méteres mellúszás döntőjében ezüstérmet szerzett, s ha nincs a japán Tomita kiváló hajrája, a mi fiúnk az 50 méter világbajnok címe mellett, rövidpályás bajnoknak is mondhatná magát.

Gyurta Dániel amilyen rosszul rajtolt, olyan jól hajrázott az utolsó ötven méteren. Azt már régóta tudjuk, hogy a 21 esztendős nagymedencés világbajnok hatalmas küzdő. Ezt ellenfelei is elismerik. Az olimpiai ezüstérmes mellúszó, világbajnoki csúccsal jutott a döntőbe, így a szám négyszeres olimpiai bajnokának, a japán Kosuke Kitajima távollétében már-már azt hihettük, hogy a magyar fiú egy, az elődöntőhöz hasonló úszást produkálva, akár aranyérmet is szerezhet. Csakhogy a fináléban felbukkant egy másik távol-keleti versenyző, nevezetesen Tomita Naoja, aki méltó helyettesítője lett, a szám egyeduralkodójának vagyis Kitajimának. Gyurta nem foglalkozott a körülményekkel, s a végén remek hajrát mutatott be. Az aranyérem pár századon múlott… S az Ázsia-bajnok Tomita nem elég, hogy nyert, Gyurta elődöntőben úszott világbajnoki rekordját is megdöntötte. Szomorkodni azonban nincs miért, hisz Gyurta Dániel az első magyar úszó, aki rövid pályán, vagyis 25 méteres medencében világbajnoki ezüstérmes tudott lenni.